Забираючи стипендію у студентів, влада позбавляє Україну майбутнього

Якісна освіта у сучасному світі забезпечує неухильний динамічний рух держави до кращого майбутнього і гарантує місце під сонцем серед мінливого світу. Розвиток економіки, науково-технічний прогрес неможливі без міцної освітньої бази. Провідні держави планети чудово розуміють, що добробут та благополуччя їх націй в майбутньому базуватиметься на рівні освіченості суспільства. Саме тому країни, які хочуть перебувати в авангарді цивілізаційного поступу, виділяють великі кошти на освіту, знаючи, що це гарантує їхнє лідерство у третьому тисячолітті.

На жаль, українська правляча еліта більше переймається питаннями власного самозбагачення та визиску національних багатств, ніж проблемами розбудови країни. Один з доказів цього – наміри уряду Гройсмана позбавити стипендій більшу частину українського студентства.

Чи замислювалися міністри коаліційного Кабміну про те, як сьогодні живуть українські студенти? Чи мають вони бодай приблизну уяву про те, як можна вижити на стипендію у 825 гривень? Навряд чи. Власникам мільйонів не до цього. Навпаки, схоже на те, що міністри вирішили: навіщо взагалі ця стипендія студентам? І ухвалили рішення позбавити її більшу частину українського студентства.

Що будуть робити українські студенти? Як відреагують вони на таку нову псевдореформаторську ініціативу влади? У них є лише два виходи. Перший – змиритися і замість навчання сконцентруватися на пошуку підзаробітку. Адже жити на щось потрібно. Другий варіант означає вийти на масові акції протесту і змусити уряд зупинити свою антисоціальну ініціативу. Так би зробили студенти на Заході. Що виберуть українські студенти, покаже час.

Якщо б Кабмін дійсно дбав про розвиток освіти, в тому числі і вищої то йому варто було б звернути увагу на зовсім інші речі. На тотальну модернізацію системи отримання знань у навчальних закладах. На практичну наповненість освітнього процесу і його безпосередній зв’язок з потребами сучасної економіки та виробництва. На забезпечення навчальних закладів сучасною науково-технічною базою, без якої неможливо підготувати фахівців високого класу. На створення на базі університетів науково-дослідних центрів, що є типовим для провідних країн світу. Врешті-решт на доступні пільгові кредити на навчання для студентів. Реалізація усіх цих факторів в комплексі дала б можливість стверджувати, що в Україні таки відбувається реформа освіти, а не її імітація.

Що ж насправді відбувається сьогодні? У студентів забирають стипендії, а нашу країну масово покидають найрозумніші і найздібніші, інтелект яких виявився не потрібний державі. Через провальну політику влади з України відбувається “втеча мізків”. Молоді науковці, які мали б будувати фундамент майбутньої передової успішної України сьогодні будують цей фундамент у інших країнах світу. Там де владна еліта розуміє потребу і в якісній освіті, і в якісних кадрах і робить все для того, щоб їхня країна була в авангарді світового розвитку.

Володимир Пшибельський, аспірант, член Луцького міського комітету ВО “Свобода”

Залишити відповідь