«Я не я, і хата не моя»: як «нічийні» тітушки обживаються у Волиньраді

14 липня 2016 року я мимоволі стала учасником конфлікту перед входом у сесійну залу Волиньради (переглянути відео та більше читати можна ТУТ).

Чоловіки абсолютно не коментували ситуацію, не пояснювали, чому не пропускають і взагалі, вдавали, що окрім них тут нікого немає. Вже згодом, коли всіх пропустили і ми намагалися поговорити з ними в коридорі, я почула багато аргументів, але жоден не був відповіддю на питання: “Чому не впускали людей”. Молодики і надалі відмовлялися представлятися. Згодом один з них таки не втримався і таки назвався «громадянин України». Ну, в їх громадянстві я не сумніваюся, як і в тому, що вони не мали права не впускати інших громадян.

Отож, оперували такими репліками.

– вас ніхто не не впускав, ми вас не чіпали (один навіть заявив, що відгородив мене від людей, аби ті мене не травмували. А між іншим, у штовханині, одній із представниць ковельчан порвали сукню);

– ми прийшли слухати своє питання (на прохання уточнити яке саме – красномовне “ідіть самі в зал почуєте”);

– ідіть важливе слухайте, а не тут. Не ставте безглузді питання.

І, певно, найбільш незаперечний аргумент:

– то що ви хочете? Ви ж потім зайшли. А на додаток – «вам би тільки цирк, ля-ля ля»

dd

Що ж, тут певно, саме час подякувати, що потім сама “зайшла”, бо хто його зна, як могло й вийти. Найповажніший серед “блокадних” – Валерій Зиза – сказав, що йому не цікаво зі мною спілкуватися і представлятися мені.

pbpf

Зиза на фото ліворуч

Підсумок: чоловіки спортивної зовнішності безперешкодно в облраді блокували звичайним людям вхід до сесійної зали. Не пропускають нікого, нічим це не мотивуючи. На всі закиди і питання мовчали. Трималися руками за двері, не даючи можливості пройти, поперед стояв ще один ряд їхніх “колег”.

Справа навіть, напевне, не у перешкоджанні конкретній особі, хоча тут, без сумніву вбачається перешкоджання професійній діяльності журналіста. Справа у наявності самого факту, який вже за моду взяв повторюватися в облраді. В приміщенні, де купа охорони голови облради (а цих хлопців теж не складно ідентифікувати за їхніми навушниками), при вході сидять нацгвардійці, а через поверх чергують пости «Варти порядку» (яких, до слова, там офіційно немає і незрозуміло, на яких підставах вони фактично там), якимось дивним чином опинилося як мінімум 7 здорових дядьків, які блокують принаймні один із входів.

На іншому вході теж «тусувалося» кілька подібних хлопців.

Так от, здорові дядьки не дають зайти до сесійної зали, а голова облради й не в курсі, звідки ноги ростуть. Хто ці люди не знає, про інцидент чув, але що й до чого, йому достеменно не відомо.

В такому випадку логічно виникає питання: чи будь-які десять у дуже непоганій фізичній формі “громадян”, можуть собі прийти на будь-яку сесію і блокувати вхід, а ніхто із дійсної охорони їм не перешкодить?

«Наскільки я знаю, апарат включився ради, і питання було вирішене», – сказав Палиця в коментарі Волиньпосту.

А ще було, а якбиии…

«Сьогодні, коли я пропонував на сесії ввести охорону, яка буде чітко вести порядок тут, на сесії, кого пускати, кого не пускати, мені було відмовлено. Хто ці люди в залі – я не знаю», – додав Палиця. Охорони ж, яка «від нього або від обласної ради» заважає комусь пройти, немає.

Он воно що. Читай між рядків. Я пропонував .. порядок… кого пускати, а кого не пускати. А якби Палиця одразу вирішив, кого не впускати, то й проблем би не було.

Давайте спочатку будемо пускати тільки тих, хто на око викликає довіру. Потім можна буде впускати тільки наближених. А потім можна взагалі на сесії нікого не впускати – а що, практика з недопуску до сесійної зали депутатів теж може бути цікавою. Амінь.

Як у відомій пісні «А де ж мораль? – А немає моралі». Де логіка?

А нема, нема логіки. І совісті. І страху бодай перед чимось. Бо є інше.

Вседозволеність і безкарність.

Пи.Си. Після завершення сесії прес-секретар “Варти порядку” Олександр Волянюк запитав, чи це мене не пропускали до зали. Після мого підтвердження жартома порадив “ходити там, де він ходить”. На моє зауваження, що я буду ходити там, де мені зручно, знову-таки жартома додав, що “з ним безпечніше”. “Громадяни України”, кажете?

rrr

Пи.Си2. Не маю надії, що ці тітушки (слово, яке таки найбільше їм пасує) візьмуться за совість і «більше ніколи так робити не будуть», бо вони тупо відробляють гроші.

Хлопці отримали «фас» (у конкретному випадку – нікого не впускати) і вхопилися за нього зубами. Їм однаково на всі докази, прохання і аргументи.

Марно й припускати, що зрозуміють неправильність своїх підходів до людей ті, хто їм ці гроші платить. Сумніваюся, що цим людям щось доведеш поняттями «протизаконно» чи «передбачена відповідальність».

Сподіваюся тільки на те, що звичайні волиняни і лучани зрозуміють, до чого йдеться. Зрозуміють трохи раніше, ніж це торкнеться кожного особисто, і поки ще можна щось змінити. Для початку варто просто озирнутися і розповісти про те, що не так, як має бути, що відбувається протизаконно. Поки «громадяни України» ще не заборонили говорити.

Пи.Си3. На сайті Нацполіції області опублікували неточну інформацію, точніше, дещо неповну. Незважаючи на мої прохання, адресовані прес-секретарю Анні Павловській, інформацію не додали. Я просила після підкресленого речення додати, що чоловіки не пропускали мене й після того, як колеги передали мої документи, та я їх декілька разів демонструвала.

fff

На фоні цього факту, виправдання, що мене не впустили, бо думали, що я з тими «ковельськими» звучить жалюгідно. До слова, «ковельські» теж мали право зайти.

Василина БОРУЦЬКА

3 коментарі

  1. толян сказав:

    цікава публікація від проплаченої журналістки.добряче вивернула факт,отримала сенсацію-не пустили бідолаху,яка турбувалась за людей.Тількі забула написати ,що поруч ще одні двері теж були відкриті і там ніхто незаважав проходу.Забула документи,вийшла до мітенгарів.Хай напише що її привело в Раду.

  2. Руслан сказав:

    Тобі “Толян” скільки платять за такі коменти?Просто цікаво за скільки зараз продається почуття власної гідності.За якихось 200баксів на місяць?

  3. 1123435 сказав:

    Тітушка посередиі (у червоній кофті) – співробітник патрульної поліції Корець Анатолій

Залишити відповідь