“СУБСИДІЇ – ШЛЯХ У БЕЗВИХІДЬ…”

КОЛИ БУДЕ ГАРЯЧА ВОДА? А ЧИ БУДЕ ВЗАГАЛІ? ЯК ЕКОНОМИТИ НА ТЕПЛІ?Такого роду запитання, останнім часом, чи не у кожного лучанина на вустах…  Відповідь на ці запитання потрібно шукати у авторів “всеукраїнського субсідіювання населення”!!!

“Кожен четвертий українець отримав субсидію!”,

“Кількість українців, що отримують субсидії збільшується!”,

“Ми максимально спростили процедуру оформлення субсидій!

Чи не щотижня ми все це чули з екранів телевізорів… Але кожен думаючий українець чи то в місті, чи в селі розумів, що це шлях в нікуди, шлях до колапсу! Мені неодноразово доводилось чути спілкуючись з людьми про те, що такими методами ситуацію із подорожчанням енергоносіїв не вирішиш! А як же потрібно було діяти? На мою думку і на думку багатьох з ким спілкувався потрібно направляти фінансовий ресурс не на субсидії, а впроваджувати заходи, які б були направлені і дозволили споживати газу менше, а субсидіями підтримувати лише соціальнонезахищені верстви населення (пенсіонери, інваліди і.т.д).

Потрібно стимулювати українців до заощадження, бо в наявній ситуації із субсидіями економити немає сенсу і немає можливості! Пригадується мені, як рік назад п.Яценюк обмовився під час своїх недільних десяти хвилин на центральних каналах про те, що пів-мільярда гривень буде спрямовано на фінансування встановлення лічильників тепла у багатоквартирних будинках! Але тих грошей так ніхто і не побачив… А маючи такі прилади обліку тепла можна економити на обігіріві квартир приблизно 30%!!! При наявності індивідуального теплового пунк ту (ІТП) у будинку з централізованим опаленням 50% і більше, а якщо такий будинок утеплити та встановити сучасні вікна ця цифра збільшиться до 70%!!! Наведу приклад:У Луцьку в тих будинках де немає лічильників ціна становить – 15,62 грн! Де є лічильники – 10,0 грн! А де стоїть ІТП та будинок утеплений – 5,62 грн!!!Ось куди потрібно спрямовувати кошти панове реформатори-урядовці! Тоді б не потрібно було субсидій і ДКП “Луцьктепло” мало б кошти для розрахунків за газ!!! Ми просто споживали б газу менше і відповідно менше б платили не потребуючи субсидій!..Тим часом, коли урядовці торік в Києві язиками говорили, лучани протягом 2015 року,  разом із активістами ГО “Самопоміч” завдяки проекту “ЕНЕРГООЩАДНЕ МІСТО”,  до якого згодом долучилася і міська влада, встановили 82 лічильники тепла у багатоквартирних будинках та 38 лічильників у під’їздах!!! Таким чином, кількість приладів обліку тепла у м.Луцьку зросла на 60% за рік, при тому, що за увесь попередній час, за всі роки у Луцьку  було обладнано лише 200 будинків!Якщо порахувати детальніше, то приблизно 5000 сімей в Луцьку отримали можливість обліковувати кількість спожитого тепла і  економити до 30% на теплопостачанні!!!

А що саме головне – проект діє і далі, і ми рухаємося вперед! За результатами річної роботи бачимо, що проект треба поширювати на всю Україну ! І це наша мета!

Залишити відповідь