Справа Надії Савченко завершиться засудженням Росії у міжнародних судах

Захист Надії Савченко та українська сторона надають під час судових засідань максимальну кількість документів і доказів, щоб потім використати їх у міжнародних судах щодо незаконних і злочинних дій Росії у сфері забезпечення прав і свобод людини.

Адвокат Ілля Новіков наддав суду офіційний документ від Ради Європи про те, що Надія Савченко є членом Парламентської асамблеї Ради Європи і що на неї поширюються всі привілеї та імунітети цієї організації.

Цей документ долучений до матеріалів справи так само як і статут Ради Європи. Тобто суду потрібно було спростовувати офіційні документи організації, до якої входить Росія. І якщо зараз цей документ не відіграв своєї ролі, оскільки Надія б мала бути звільнена, то в наступних судових інстанціях – міжнародних судах, де буде завершуватися ця справа, – він матиме велике значення.

Пряме і дуже грубе порушення Росією статуту Ради Європи відбулося вперше в історії, що стало викликом для самої організації.

Зараз відбувається ознайомлення з матеріалами справи.Ознайомилися так звані потерпілі, сама Надія Савченко, і відбувається ознайомлення з боку адвокатів. Як тільки вони завершать технічну роботу з матеріалами справи, а це 35 томів, справу почне розглядати суд по суті.

Незалежно від розгляду справи по суті, потрібно продовжувати і посилити політичний тиск на Російську Федерацію щодо звільнення Надії Савченко.

Верховна Рада з ініціативи «Батьківщини» прийняла постанову про запровадження персональних санкцій щодо осіб, які причетні до арешту й утримання під вартою Надії Савченко. Потрібно зосередитися на тому, щоб Список Савченко запроваджували демократичні країни світу.

Надія дуже переймається долею інших українських в’язнів, які перебувають за гратами в Росії і наполягає на тому, щоб Україна та світ об’єднали зусилля навколо визволення всіх українських політичних в’язнів та військовополонених.

Коментування вимкнене.