Що ми скажемо на закон про заборону бандерівської ідеології?

Що ми скажемо на закон про заборону бандерівської ідеології?

 

Сейм Польщі ухвалив законопроект про заборону пропаганди так званої «бандерівської ідеології». Документ стосується визначення злочинів українських націоналістів та українських організацій (які співпрацювали з нацистською Німеччиною), а також можливості запуску (згідно зі ст. 55 закону «Про інститут національної пам’яті») кримінальних проваджень стосовно тих, хто заперечує зазначені злочини.

Поки на сході Україні триває війна з Росією, Республіка Польща вирішила теж почати свою «війну за пам’ять» з Україною. Вона триває вже давно, але була в пасивному стані, ось після виборів в Польщі активізувалась. Почалися провокації на зразок маршу польських націоналістів, мовляв, «Львів – польське місто». А тепер вийшов ще й такий закон.

Павло Клімкін заяви: «Нам треба обговорювати деталі, вести широкий діалог з міністрами, суспільством. У нас спільна доля». В кінці лютого зустрічаються голови МЗС України і Польщі. МЗС України уже відреагувало: «Розраховуємо, що Сенат Республіки Польща, який має незабаром розглянути зазначений законопроект, проявить політичну мудрість щодо питань, які можуть негативно вплинути на розвиток двосторонніх відносин. Усвідомлюючи чутливість проблематики історичної пам’яті в житті українського і польського народів, закликаємо польську сторону до відкритості та конструктивності в подальший розвиток українсько-польських відносин», – йдеться в оприлюдненому коментарі МЗС України.

Директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович відзначив: «Це серйозний крок до згортання свободи слова та введення партійної цензури. Під дію закону потраплять не лише українські автори, а й польські, ті хто писали про УПА, не вважаючи її діяльність злочинною. Під цензуру потраплять твори Тожецького, Куроня, Ґедройця», – написав В’ятрович у Facebook. «Без свободи слова неможлива демократія. Досвід нашого східного сусіда це довів. Не хочеться повторення цього уроку у західного». Відповіді від Республіки Польща не було.

І поки в східній частині України іде війна з Росією, а Польща починає «війну за пам’ять», Україна вимушена вести війну на два фронти – справжню з Росією, і ідеологічну з Польщею.

 

2 коментарі

  1. монатікам сказав:

    Де наші історики? Де волинський так званий “європейський університет”, де “журналісти монатіки”? Що обісралися, страшно щось говорити чи легше хлопцям в АТО воювати коли ви тут “прохфесори” фейкові, соплі жуєте та брошурки туалетні пишете а ви “журналісти” тарілку баланди відробляєте в партійних банд олігархів.

  2. полішук сказав:

    шо шо ? тихо а то мені їхати до польші гній викидати в свинарнику за місяць

Залишити відповідь