Ми повинні припинити торгівлю на крові, але через закон

Нещодавно своє занепокоєння про вторгнення російських військ в Україну озвучив Президент.

Такий варіант цілком реальний. Бо біля наших кордонів війська РФ багатотисячні і вони поcтавили величезу кількість озброєння та техніки. З часу війни в Україні Путін продемонстрував, що зупинятися не буде. Йому байдуже на всіх, тому на терпіння буде випробовувати і Україну, і Європу. От тільки Європа буде далі терпіти, бо це не стосується її напрямку.

Позитивним моментом є факт, що Президент говорить про наявність загрози. Я як військовий знаю, що це так і є. І у Придністров’ї ситуація геть непроста, там чималий російський військовий контингент, досить багато танків. Там техніка стара, ще радянська, і пальне ми туди не пропускаємо – виглядає, що не такий страшний чорт як його малюють. Та як той чорт піде, то нам доведеться його палити.

Важливо, що Порошенко провів оперативні збори з керівним складом ЗСУ. Зрозумійте, якщо піде загострення, потрібно бути готовими до введення воєнного стану. Багато хто закликає до введення воєнного стану так і не розуміючи що це серйозне питання: потрібно розуміти, як мають працювати органи державного управління, що робити з заводами, енергетикою, як мають працювати ЗМІ і таке інше. Тому такі навчання я вітаю. Потрібно розуміти, що у нас йде війна.

Що стосується позиції президента, то він – гарант Конституції, головнокомандувач ЗСУ. Ці заяви, ці дії – доцільні. Україна під зовнішньою агресією. Якщо буде введено воєнний стан, має бути визнання РФ країною-агресором. Це – оголошення війни. А Росія – ядерна держава. Тобто, люди повинні розуміти, що це не просто бла-бла-бла.

Надзвичайно важливе питання це блокада Донбасу. Я сьогодні виступаю за те, щоб працювала сила права, що закони мають працювати. Я проти торгівлі на крові, але хай напишуть закони. Хай Андрій Білецький разом з Семеном Семенченком і Володимиром  Парасюком приходять в парламент, голосують з нами в залі, наприклад, законопроект 2004-а – закон про блокаду окупованих територій.

Говорив раніше і повторюю зараз – чинновники мають виконувати закони, виробити механізми того, де вони братимуть вугілля, якщо завтра терористи «націоналізують» шахти. Вони мали це зробити ще в листопаді 2014 року, коли Турчинов сказав це зробити на засіданні РНБО. А у нас то Демчишин [міністр енергетики та вугільної промисловості України у другому уряді Арсенія Яценюка] сидів на темах і схемах, нічого не робив, ще й з Кримом в рублях торгував електроенергією. Зараз міністр Насалик починає розгрібати то все, але повільно. Не мають люди своїми тілами закривати всі питання.

Блокада показала, що треба скоріше вирішувати це питання. Та, якщо розумієм, що стануть доменні печі, світло виключатиметься в усій країні, ляжуть коксохіми, металургія в Маріуполі, перестануть випускатися бронеплити для наших танків, то хлопчики мої дорогенькі, подумайте що ви робите. У нас підмінюються поняття. Я розумію, якби вони не пускали товар туди. Вони ж не пускають вугілля сюди, а його нема де сьогодні взяти. Давайте тоді посадимо чиновників, саботажників, які не виконали розпорядження РНБО? А ніхто це не піднімає питання. І виглядає, що блокада – це розборки між Коломойським і Ахметовим. Коломойський хоче «впарити» Ахметову свій мазут. Це треба перевірити: хто кому там блокада. Влада має працювати, а громадськість – слідкувати.