Луцькі політпідсумки: 25-31 травня

Про “політпідсумки”. У цих публікаціях ми збиратимемо найцікавіші політичні події тижня та аналізуватимемо їх, додаючи інсайдерську інформацію, щоб вималювати цілісну картину події. На жаль, ми, як і більшість лучан, можемо не знати істинної природи того чи іншого явища, але принаймні спробуємо пояснити людям, що відбувається на владному олімпі.

***

Тиждень розпочався спокійно. У перші два дні варто згадати похід депутатів в Старе місто, де намагалися розібратися з будівництвом на Кафедральній, 13. Це обгороджена парканом ділянка біля костелу. Про що говорили і що вирішили читайте тут.

Цікавіша новина з’явилася трохи раніше. Активісти “Народного контролю” на чолі з депутатом міськради Павлом Данильчуком побували на проспекті Соборності біля будинку №24, де люди кілька років вимагають знести прибудову, через які в фундаменті багатоповерхівки з’явилися тріщини. Звичайна б здавалося новина (“НК” протягом останнього місяця їздить по таких забудовах і допомагає людям) наробила “шороху” під час сесії міськради 27 травня. Спочатку її роботу перервали мешканці будинку: депутати хотіли зробити все за старою схемою, створивши комісію для вивчення проблеми, але люди опиралися цій ідеї. Доволі неочікувано і вдало політично вчинив Євгеній Ткачук, який запропонував депутатам прийняти рішення про знесення прибудови. Ті підтримали його, і Ткачук отримав свою порцію аплодисментів з боку людей.

28 травня депутати допомагали лучанам розбирати прибудову, примножуючи свої політичні дивіденди.

Але це не все, що було цікавого на сесії. Продовжується “тиха війна” міського голови Миколи Романюка з “Новим Луцьком”. Якщо перші б’ють мера і його підлеглих “антикорупційними” ініціативами та наступними судовими розглядами, то Микола Ярославович веде “партизанську” боротьбу і, користуючись більшістю в раді, блокує проекти рішень “Нового Луцька”. Так, під час останньої сесії не підтримали: рішення про запровадження інституту місцевого омбудсмена, рішення про “Про заходи запобігання проявам корупції в діяльності міського голови, секретаря та депутатів міської ради”. Дійшло до того, що депутати промерської групи “Рідне місто” не голосували за запити, які ініціювали та підтримували три роки тому.

Також під час сесії не пройшла ініціатива Юрія Веги з “Свободи”, який приєднався до походу “Нового Луцька” проти корупції в “Луцьктеплі”, що водночас обидві політсили використовують для критики міського голови і здобуття балів. Однак обидві спроби створити комісії, яка б вивчала роботу підприємства провалилися. Для прийняття рішень не вистачило 2-3 голосів.

Виникли під час сесії проблеми зі зміною специфікації землі під готелем “Залєскі”, який пов’язують з підприємцем і головою правління фонду  Ігоря Палиці “Новий Луцьк” Олександром Товстенюком. Господарське питання ухвалили лише 28 травня, на другому пленарному засіданні сесії.

До слова, цього тижня суд першої інстанції розглянув справу “корупційного авто мера”. Більше про авто читайте тут. Суд не був би судом, якби в такій справі ухвалив однозначне рішення. Так, мера і його заступника Юрія Вербича за позичку авто не покарали, але дісталося “на горіхи” антикорупційному відділу міськради. Натомість Андрій Осіпов з “Нового Луцька” заявив, що на суд тиснули, і водночас тішився з того, що факт незаконної позички авто суд таки визнав.

 

А в обласній раді триває “війна” “Свободи” з головою обласної ради Валентином Вітром. Свободівці ініціювали ряд рішень, які були серед ймовірних причин гальмування сесії. Щоб її закрити депутатам довелося збиратися аж 4 рази, при тому тричі засідання переривалося, бо після обіду не було кворуму. Зрештою свободівці свого досягнули і їхнє рішення таки ухвалили. Нагадаю, йдеться про рішення, яким дозволялася приватизація ряду будівель в області, серед яких був будинок на куті вулиць Романюка і Хмельницького, де чи то був, чи й є нині офіс “Свободи”. Також у цій будівлі – редакція газети “Відомості” та офіс видавництва “Надстир’я”. Чи має рішення про приватизацію цієї будівлі політичну складову – невідомо.

А ще цього тижня нарешті отримав мандат депутата облради Володимир Бондар. Після його обрання з’явилися чутки, що Бондар стане головою облради, а “Волинська правда” опублікувала статтю, в якій розігрується фантастичний сюжет: Бондар стає головою облради, робить гучні заяви, критикує мера Луцька, якого зараз й так “б’ють” всі кому не ліньки, а потім стає кандидатом в мери і як “об’єднаний кандидат від революціонерів” перемагає. Щоправда, як це все реалізують за менш як два місяці, бо ж треба хоча б два місяці на агітацію, не зрозуміло.

А ще на тижні: з’явилося інтерв’ю чи то однієї з лідерок волинської “Самопомічі”, чи то лідерки одного з угрупувань в “Самопомічі”, в якому вона заспокоювала: конфлікту в організації нема; сплив Адам Мартинюк, який приєднався до наступниці Компартії – організації “Лівий марш”, де за декілька днів опинилися й відомі всім брати Кононовичі.

Коментування вимкнене.