КОШТИ ПРОГРАМИ «ВЛАСНИЙ ДІМ» НА РОЗВИТОК ВОЛИНСЬКОГО СЕЛА!

Чи багато мешканців Волині знають, що за державною програмою «Власний дім» можна отримати кредити на будівництво житла у селі до 200 тисяч гривень терміном на 10 років всього під 3% річних? Аналізуючи інформацію отриману на мої запити щодо виданих кредитів за останні роки, можна зробити висновок, що таких в поліському селі одиниці.
Житлова проблема є однією з найголовніших соціально-економічних проблем у сільській місцевості області. Обсяги будівництва житла за останні роки зменшились більш як у 2,5 рази, а централізовані капіталовкладення скоротилися до критичної межі. Низький рівень платоспроможності населення, високі відсоткові ставки банків за користування кредитами та зростання вартості будівельних матеріалів, транспортних послуг, енергоносіїв не дозволяють селянам самостійно розв’язувати власні житлові проблеми Залишається невирішеною проблема забезпечення житлом громадян, які потребують соціального захисту.
Програма «Власний дім» – це єдина державна програма, яка дає можливість поліпшити умови проживання для всіх сільських мешканців області, які потребують поліпшення житлових умов сприяння закріпленню кадрів на селі, сприяє стабілізації демографічної ситуації в сільській місцевості та створення нових робочих місць.
Але більшість селян не можуть скористатись коштами за Програмою через її непублічність. При зустрічах із волинянами я чую від людей скарги, що роками не можуть зареєструватись у обласного фонді підтримки індивідуального житлового будівництва на селі, який визначено виконавцем Програми на Волині…
В Любешівському районі за останні два роки отримали кредити більше сорока позичальників, які працюють і будуються безпосередньо в районному центрі чи приватних структурах, в той час як фермер чи одноосібний господар на селі такої змоги не має. Аналогічна ситуація і в сусідньому Маневицькому районі. А ось на Камінь-Каширщині в останні роки не було видано взагалі жодного пільгового кредиту для будівництва на селі. Хоча бажаючі, які б хотіли покращити житлові умови з допомогою державного та місцевих бюджетів є, але вони не мають «доступу» до владних кабінетів.
Щоб покласти край цьому «хаосу» я зареєстрував в обласній раді проект рішення, яким пропонується запровадити прозорий механізм, з допомогою якого представники громад будуть приймати безпосередню участь у роботі районних комісій і вирішуватимуть кому будуть надаватись пільгові кредити. Буде встановлена чітка черговість позичальників, списки позичальників будуть оприлюднюватись на офіційних сайтах місцевих органів влади. Позики за бюджетні кошти мають надавались лише тим, хто безпосередньо живе і працює у селі.

Залишити відповідь