Кому біда, а кому пагони

Кому біда, а кому пагони

Від  радянських часів знаємо таку бувальщину. Вирішили якось тодішні історики з’ясувати хто на пару з Лєніним колоди в московському Кремлі під час першого комуністичного суботника тягав. Звернулись з цього приводу до  народу через партійну газету. І пішли до редакцій листи.  Коли підрахували заявлених учасників, то виявилось, що на пару з вождем пролетаріату носило стільки, скільки тоді в Кремлі колод не було.

Пізніше історія повторилась у 1965 році під час роздавання ювілейних медалей «ХХ років перемоги…». Тоді несподівано побільшало учасників Великої Вітчизняної війни. Ця кількість з роками збільшувалась і збільшувалась. І навіть в наш час щороку дев’ятого травня виходять на солдатську кашу та «наркомовські» моложаві, але не зовсім підтягнуті через помітне черево, «учасники»  бойових дій Великої Вітчизняної війни.

Але часи ідуть, сьогодні учаснику бойових дій тієї війни, який у 1945 році мав 18 років, вже 89-ть. Тому з’явились в нас нові діти «лейтенанта Шмідта». Не сьогодні, спочатку вони почали плодитись після ліквідації Чорнобильської аварії. Потім почали використовувати миротворчі загони ООН. Таким чином Володимир Литвин, перебуваючи на посаді голови Верховної Ради України став учасником бойових дій і полковником СБУ. І так далі. Всіх не перерахуєш.

З цього приводу приходить на думку, що якби за материнство надавалась земля, персональна пенсія та інші пільги, то чимало б чиновників чоловічої статі в Україні стали б носіями звання «Мать-героїня».

А тут нове джерело – війна з Росією. Не треба міняти стать, досить на пару днів, на вихідні, зганяти в зону, що наближена до лінії бойових дій, походити там на обід і назад, зробити собі селфі, викластись і інтернеті в чужому бронежилеті, додати з десяток кілограмів до ваги і …! І якщо ти маєш як у 1965-му знайомих у потрібному кабінеті, ти УБД. Тобто Учасник бойових дій.

Це хтось насправді по кілька операцій переносить, протези добирає, а ці, вічно молоді і невмирущі, хіба що свою печінку щоквартально під капельницею підправляють. І за це їм і право на землю, і на багато чого такого, чого справжні учасники місяцями добиваються.

Виведення на чисту воду псевдо Учасників бойових дій має неабияке значення:       1) запобігання корупційним діям чиновників; 2) встановлення соціальної справедливості;    3) підвищення авторитету військовослужбовців, всіх, хто захищає Україну від зовнішнього ворога, а з ними авторитету Збройних сил України; 4) належне вирішення соціальних питань тих, хто цього потребує, від чого виграє усе суспільство.

Саме це зумовило звернення ветеранів АТО до урядовців, депутатів, з яким ви маєте можливість ознайомитись і можливо приєднатись до заявленої у зверненні справи.

Євгеній Селін – ветеран АТО

 

Голові Верховної Ради України

Андрію Парубію 

Президенту України

Петру Порошенку 

Прем’єр-міністру України

Володимиру Гройсману 

Міністру оборони України

            Степану Полтораку 

Міністру Внутрішніх Справ України

Арсену Авакову

 

Члени Громадської Організації

ветеранів АТО  «Безпека Волині»

КОЛЕКТИВНЕ  ЗВЕРННЯНЕ

Ми, що підписалися під цим зверненням, ветерани АТО, члени ГО «Безпека Волині» звертаємось до Вас з наступним.

Як стало відомо з місцевих Волинських ЗМІ, зокрема сайту «Четверта Влада» (http://4vlada.com/blogs/952/50830    Керівники волинської поліції отримали статус учасників бойових дій, пробувши на Сході менше місяця), керівники Волинської поліції: Шпига Петро Петрович, Петрушин Анатолій Степанович, Балицький Олександр Іванович, Шумик Анатолій Анатолій Степанович, Поліщук Олександр Юрійович у 2015 році отримали статус Учасника бойових дій за короткий, інколи кількаденний, час перебування  в зоні АТО.

З приводу зазначеного висловлюємо певні сумніви щодо законності отримання даними особами Статусу учасника бойових дій. А саме. Особи, що перелічені вище не входили до складу ЗСУ, Національної гвардії України, перебували на службі в органах міліції, мали високі службові звання, через що не могли бути в зоні активних бойових дій, хіба що виконували певні завдання у прифронтовій зоні АТО.

Статус УБД не відноситься до почесних звань, не є нагородою за виконання державних завдань, натомість передбачає не лише звичні пільги у медичному обслуговуванні та оплаті комунальних послуг. Серед них є і першочергове забезпечення житловою площею, отримання земельних ділянок, дострокова пенсія та багато інших преференцій. Останнє особливим чином актуалізує питання правомірності отримання переліченими особами статусу УБД.

У зв’язку із вище заявленим, задля встановлення справедливості, в тому числі з огляду на те, що станом на сьогоднішній день десятки, якщо не сотні дійсних учасників війни на сході України, через бюрократичні та інші причини, не отримали законний для них статус УБД,

 ПРОСИМО:

 1. Забезпечити розслідування заявленого факту.
 2. В разі встановлення порушення норм чинного законодавства, провести службову перевірку з відповідними висновками та діями. Подібну перевірку в превентивному порядку провести в інших регіонах України.
 3. Позбавити перелічених та інших виявлених осіб, які неправомірно  отримали статус УБД, інше, що пов’язано із отриманням державних пільг, отриманого незаконно.
 4. Про результати перевірки та інших відповідних дій просимо повідомити нас, відповідно закону України «Про звернення громадян.

3 коментарі

 1. антижека сказав:

  Твоє УБД-це пограбовані крамниці, де ти “експропріїрував”стратегічний продукт (горілку), це -пограбовані і побиті в Старобільську та його околицях мирні мешканці, яких ти для свого виправдання називаєш “сепарами”, це заведені на тебе кримінальні справи..І ти – ветеран-герой??? ОКСТИСЬ!!!

 2. Стас. сказав:

  Вірно треба кронкретно давати учасника боцових, хто пробув не менше 3 х місяців.чи через поранення в зоні ато і до 1 місяця.

 3. Чорнобилець сказав:

  Якби ліквідатори – чорнобильці своїм життям і здоров`ям не погасили пожежу і інші роботи по ліквідації наслідків, то не було війни і атовців. Нечіпай чорнобильців!

Залишити відповідь