Коли ми відчуємо свято?

Сьогодні, 22 січня, Україна відзначає день Соборності – свято, яке вважається більше державним, аніж народним. Воно не стільки ігнорується суспільством, скільки важко сприймається. Причому, суспільство цілком розуміє ідею свята та визнає його. Здається, що українське суспільство слабко відчуває дух цього свята.

При скромному зовнішньому вияві свята, коли щорічно проводиться ритуал «ланцюг єдності» та інша атрибутика, яка символізує саму ідею свята, людське внутрішнє зовсім не змінюється. Метаморфози свідомості українців, які створив Майдан і «підтримала» війна в східній частині України, наразі сповільнюються. І це помітно за ставленням до головного ідейного свята українців. Справа не в історії, справа виключно в тому, яке місце займає у простого українця в голові цінність «єдність»? Ставлення до дня Соборності в цьому сенсі символізує і ставлення до ідеї єдності українців.

Злегка недбале ставлення помітне у керівників нашої області, наприклад, на офіційному сайті Волинської обласної ради, привітання зі святом «висить» уже з 19-го січня. http://volynrada.gov.ua/news/vitannya-golovi-oblasnoyi-radi-do-dnya-sobornosti-ukrayini . За традицією, не можна вітати зі святом заздалегідь, бо це неповага до того кого вітають.

Головне в дні Соборності, на мою думку, це відчуття і почуття приналежності себе до незалежної України, це усвідомлення того, що українці солідарні між собою і об’єднані спільною справою, і кожен українець (а іноді й не тільки) вносить посильний вклад у розбудову державності та захист національних інтересів.

Залишити відповідь