Чи легко отримати дозвіл на зброю в Україні?

 

Питання, як отримати дозвіл на зброю, як купити таку зброю для захисту себе, своєї сім’ї і свого дому нині для багатьох українців стає дуже актуальним. Крім цього, в суспільстві останнім часом жваво йде обговорення реалізації на законодавчому рівні можливості кожному громадянинові мати вогнепальну зброю.

Тому сьогодні поговоримо на тему, чи потрібна широка легалізація можливості кожному мати зброю та як отримати дозвіл на зброю і захистити себе за вже діючим законодавством України.

Згідно з Кримінальним Кодексом України, всі громадяни можуть скористатися зброєю, будь-яким предметом або іншими засобами для захисту себе у разі нападу або вторгнення у їх житло чи інше приміщення. Але далеко не кожен може бути власником зброї, а тим паче травматичної зброї на законних підставах.

Результат пошуку зображень за запитом “Як легко отримати дозвіл на зброю в Україні?”

Згадайте новину: Де-юре в Україні існує вільний ринок зброї

Цей привілей належить виключно спеціальній категорії осіб, якими є:

співробітники правоохоронних органів та їх близькі родичі;

державні службовці;

військовослужбовці;

співробітники суду та їх близькі родичі; народні депутати України;

журналісти.

Тому сьогодні порядок отримання травматичної зброї не будемо розглядати.

На законних підставах всі українці можуть володіти тільки гладкоствольною мисливською (з 21 року), нарізною мисливською (з 25-річного віку) та пневматичною зброєю (з 18 років). Таку зброю можна носити тільки не зарядженою!

Як отримати дозвіл на зброю?

Для того, щоб отримати дозвіл на зброю, необхідно пройти декілька етапів.

 1. Купуємо і встановлюємо вдома сейф для зброї (приблизно 800 грн.)

Ставити потрібно не на видному місці, бажано в прихованому кутку кімнати, закріпити гвинтами як до підлоги, так і до стінок.

 1. Проходимо медичну комісію – отримуємо медичну довідку (форма 127/о).

Ціна питання близько 160 грн. і 5 хв. в приватній лікарні, і до 300 грн. і 3-х годин в загальній поліклініці. Якщо збираєтесь окрім гладкоствольної зброї отримувати і нарізну, зробіть ксерокопію мед. довідки і скажіть про це інспекторові. Він перевіряє оригінал мед. довідки за формою №127/о, в справу покладе її копію, а оригінал віддасть для оформлення нарізної зброї.

 1. Проходимо навчання і складаємо іспит.

Пройти навчання і скласти іспит з матеріальної частини зброї, правил поводження з нею і її застосування – отримати Довідку про проходження вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею та застосування.

Проходять курси в спеціальних тирах у вашому місті. Ціна питання – в районі 200 гривень.

 1. Подаємо документи.

Щоб отримати дозвіл на гладкоствольну, мисливську зброю до підрозділів дозвільної системи МВС України потрібно подати наступні документи:

Заява на ім’я керівника органів внутрішніх справ про видачу дозволу. За місцем проживання заявника, заповнюється у відділі МВС.

Заповнену заяву – картку. Заповнюється у відділі МВС.

Мед. довідку про те, що протипоказань на придбання зброї немає. Форма 127/о. Ціна питання близько 160 грн.

Ксерокопію договору страхування. Близько 50 гривень. страховка розрахована на 3 роки.

Документ про те, що Ви пройшли курси по вивченню мат.частини зброї, правил її застосування і поводження з нею. Проходять курси в спеціальних тирах у вашому місті. Ціна питання – 200 гривень.

Довідка про відсутність судимості. Її зараз не потрібно робити згідно із наказом МВС №745 від 11.10.2011, яким затверджені зміни до наказу МВС від 21.08.98 № 622 – і тепер в міліцію (дозвільну. систему) довідку про несудимість з міліції немає потреби подавати. Вони самі зобов’язані зробити запит про несудимість. В будь-якому випадку зараз таку довідку можна зробити безкоштовно онлайн.

Оригінал паспорта, його копія + 4 фотографії 3*4.

Квитанція про сплату за реєстрацію зброї:

Результат пошуку зображень за запитом “Як легко отримати дозвіл на зброю в Україні?”

Вспомните новость: Матиос выступил за легализацию огнестрельного оружия для самозащиты

1) за послуги дозвільної системи – 18,00 грн;

2) за послуги дозвільної системи – 9,00 грн;

3) за дозвіл на придбання гладкоствольної зброї – 39,00 грн;

4) за посвідчення на право зберігання і носіння зброї – 138,00 грн.

 1. Оплачуємо послуги.

Подаємо всі вищеназвані документи інспекторові, який перевіряє їх і видає Вам на оплату квитанцію. Після оплати послуг, що зазначені вище в квитанції, приносимо її інспекторові.

“Вже сьогодні, пройшовши сувору дозвільну процедуру, кожен може купити гладкоствольну та нарізну мисливську, пневматичну зброю.”

 1. Після цього чекаємо 30 днів.

За цей час дозвільна система МВС перевіряє заявника, відправляє дільничого перевірити наявність сейфу за вашою адресою проживання і так далі.

 1. Отримуємо дозвіл на купівлю зброї.

Через 30 днів приходимо у своє районне відділення дозвільної системи і отримуємо дозвіл на купівлю гладкоствольної зброї.

З моменту отримання цього дозволу у Вас є 3 місяці на вибір і придбання зброї. Якщо за цей час так нічого і не куплено, то потрібно:

1) здати дозвіл назад в дозвільну систему МВС;

2) або з’явитися в дозвільну систему до закінчення 3 міс. терміну і продовжити цей дозвіл.

 1. Беремо паспорт і їдемо у магазин зброї.
 2. Забираємо дозвіл на зброю.

дозвіл на зброю

Після купівлі зброї приходимо у свій відділ дозвільної системи, інспектор звіряє номери на зброї і в документах. Через пару днів приходимо і забираємо пластиковий дозвіл на право зберігання та носіння зброї.

Вітаємо! Дозвіл на гладкоствольну зброю отриманий!

І все це нам обійшлося в:

160 грн. медична довідка (форма №127/о) + 90 грн. довідка про проходження вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею і її застосування + 20 грн. 4 фото 3×4 + за послуги дозвільної системи: 18,00 грн. + 9,00 грн. за дозвіл на придбання гладкоствольної зброї – 39,00 грн. + за посвідчення на право зберігання і носіння зброї – 138,00 грн. + 51 грн. договір страхування за шкоду третім особам = всього 525 грн. (саме оформлення). До цієї суми додаємо 780 грн. – вартість сейфу.

Тобто отримання дозволу нам обійшлося в 1305 грн.

І остаточна сума складається ще з вартості самої зброї в районі 3-7 тис. грн.

Щодо отримання дозволу на нарізну мисливську зброю:

* Дозвіл на нарізну зброю оформляється НЕ в районних відділах дозвільної системи МВС, а в обласних (міських) управліннях дозвільної системи МВС.

* Для оформлення дозволу на право придбання, носіння і зберігання нарізної зброї подається такий же список документів, як і зазначалося вище для отримання гладкоствольної зброї, інспектор видасть квитанції на оплату послуг дозвільної системи близько 200 грн;

* Якщо збираєтеся отримувати дозвіл і на гладкоствольну, і на нарізну зброю (Вам більше 25 років), то під час оформлення гладкоствольної зброї в районному відділенні дозвільної системи МВС не забудьте попередити інспектора, що ще будете отримувати дозвіл на нарізну зброю, адже копії медичної довідки за формою №127/о, довідки про проходження вивчення матеріальної частини зброї і договору страхування інспектор залишить у справі в районному відділенні дозвільної системи, а ОРИГІНАЛИ цих документів інспектор віддасть Вам на руки для подальшого оформлення дозволу на нарізну зброю.

Згідно з постановою КМУ №576 дозвіл на використання і зберігання зброї має обмежений строк дії в 3 роки.

3 коментарі

 1. Лекс сказав:

  Доброго дня! Система щодо видачі дозволів на право зберігання і носіння зброї повне… я екс майор міліції (звільнений у зв’язку зі скороченням) Пістолет вилучили на рівні області В органах пропрацював 14 р 2 розряд зі стрільби. Регламкнтували що нема права. Хоча “друзів” за час роботи нажив багато

 2. Дмитро сказав:

  Цікаво де в Луцьку можна пройти комісію в приватній лікарні і отримати довідку 127/о, ніде. Навіть в 2 поліклініку дзвониш вони з подивом питають шо то за довідка.

 3. тепер довідки про несудимість видають сервісні центри до 30 днів. А не краще було би запровадити серсвіс швидкого оформлення довідки. Може треба проводити реформи для людей

Залишити відповідь