Ми вчергове стали свідками президентської республіки, – Ігор Лапін про перше засідання ВРУ

У четвер, 29 серпня, відбулось перше засідання Верховної Ради України IX скликання під час якого, було представлено новий склад Кабміну. Також було розглянуто ряд законопроектів поданих президентом як невідкладні.

Парламентарі  розглядали проекти законів за спрощеною процедурою і працювали до ночі.

Народний депутат VIII  скликання Ігор Лапін переконаний, що новообраний парламент не є самостійним ,а всі рішення прийматимуться Офісом президента.

«Ми вчергове стали свідками президентської республіки – парламент виконав свою функцію легітимізувати те, що президент запропонував. Повната влади завжди дає іншу сторону – вона завжди звертає до повноти відповідальності», – сказав політик в ефірі телеканалу Прямий.

Щодо початку роботи нового складу Кабінету міністрів України Ігор Лапін вважає, що в них кращі позиції ніж попереднього Кабміну, які розпочинали свою роботу на початку війни.

«Цей уряд розпочинає свою роботу в стабілізованій економіці, лінія фронту стабілізована, не треба думати де взяти гроші хоча б на берці для солдат. Як справиться новий Кабмін – будемо бачити зимою, побачимо результати переговорів, будемо бачити після виплати боргових зобов’язань», – зазначив він.

«Ще раз наголошую – є негативи стосовно процедурності, є негативи стосовно президентської республіки, а не парламентсько-президентської як в нас в Конституції  вказано, але є і позитивні моменти. Треба пам’ятати одне – рішення не будуть прийматися на Грушевського, всі рішення прийматимуться на Банковій і ми це бачимо по всьому. Тут є дуже великий ризик і виклик для демократії. Тому, що найбільшою помилкою попереднього президента було намагання зберегти демократичні цінності і свободи під час війни, коли потрібні були жорсткіші дії», – додав Лапін.

 

Залишити відповідь