Зе!Кабмін: Все про життя та зв’язки нових міністрів

В Україні офіційно почалась нова політична доба – епоха Зеленського.

Про це йдеться на сайті pravda.com.ua.

“Попередні 100 днів можна назвати тихою прогулянкою у сутінках, з включеними фарами на першій швидкості. Це правда. Я впевнений, що зараз країна нарешті зможе увімкнути 5-ту швидкість і впевнено рухатися шляхом змін”, – анонсував початок швидких змін президент Зеленський, виступаючи перед депутатами Ради.

Зміни почались набагато швидше, ніж можна було сподіватись, буквально одразу.

У четвер, 29 серпня, новий президент спостерігав, як складає присягу нова Верховна Рада, де його партія отримала монобільшість. 

Після перших формальностей “Слуга народу” показала, що насправді означає це слово. 

За кілька годин, навіть без перерви на обід, партія Зеленського повністю перезавантажила владу в країні. Ще раз – повністю!

Всі призначені на ключові керівні посади в країні – люди Зеленського. 

Більше того. Весь оновлений склад уряду – сформований Зеленським, президент особисто проводив співбесіди з кандидатами та ухвалював рішення про їхнє призначення. 

Багато хто з депутатів його фракції до останнього точно не знали, за кого їм доведеться голосувати. І це – чи не головна ознака нової парламентської реальності. 

З 17 членів Кабміну 11 – чоловіки, 6 – жінки. Середній вік урядовців – 39 років.

За часів Порошенка в Україні, хай часом формально, але зберігалась парламентсько-президентська форма правління. Тепер же, в епоху Зеленського, маятник круто заносить в бік президентської моделі, коли одна людина відповідає за все і завідує усім. 

Новий уряд відрізнятиметься від попереднього переформатуванням міністерств.

Відтепер не буде окремих Мінагрополітики, яке віддали у сферу управління Мінекономіки. 

Мінекології об’єднано з Міненергетики. 

Мінветеранів і Міністерство з питань тимчасово окупованих територій стануть одним цілим. 

Така ж доля чекає на Мінкультури, Мінінформ і Мінмолодьспорт – тепер буде єдине Міністерство культури, молоді та спорту.

З’явиться нове Міністерство цифрової трансформації.

Таким чином, згідно з наявними наразі даними, новий Кабмін складатиметься з 15 міністерств замість 19, які були в уряді Гройсмана. 

До нового Кабінету міністрів входитимуть 17 міністрів – замість 25, як раніше.

Ще однією новацією стане відсутність першого віце-прем’єра і скорочення кількості посад віце-прем’єрів, яких буде не 6, а лише 2.

Залишити відповідь