В Україні кінотеатри будуватимуть за новими нормами

З 1 листопада кінопроекційні у кінотеатрах можуть проектуватися удвічі меншими.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Опублікували нові державні будівельні норми щодо закладів культури, зокрема кінотеатрів, якими введено сучасні вимоги до проектування кінопроекційних приміщень. Це дозволяє практично удвічі зменшити площу на проектування таких кімнат.

Оновлені ДБН вступають в дію вже з 1 листопада цього року і поширюються на будівництво нових і реконструкцію діючих кінотеатрів та комплексів.

“Донедавна в наших державних будівельних нормах щодо закладів культури містилися застарілі вимоги до проектування кінопроекційних в кінотеатрах. Вони передбачалися лише на плівкових носіях і тому, відповідно, мали бути за площею в рази більшими для розміщення відповідного обладнання. По факту ж багато кінотеатрів вже давно не використовують такі носії і показують фільми на цифровому обладнанні, яке займає набагато менше простору. Проте вимоги до метражу залишилися застарілими, і ми нарешті оптимізували це у нових нормах”, – повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Згідно з новими нормами, кінопроекційні приміщення одного кінозалу, розраховані на обладнання, що працює лише на цифрових носіях, потрібно проектувати за такими розрахунками:

  • кінопроекційна – не менше 15 м², в яку входять 1-2 пости цифрових проекторів та робоче місце оператора комп’ютером керування кінопоказом, з якого запускається і контролюється кінопоказ;
  • кімнати оператора комп’ютером керування кінопоказом – не менше 10 м²;
  • санвузол – не менше 2 м².

Для порівняння: загальна площа кінопроекційних приміщень для 70/35-мм фільмів з ксеноновими лампами сягає 70-85 м², а в деяких випадках і 105-120 м² в залежності від кількості кінопроекторів.

Залишити відповідь