Дії НАБУ щодо “Роттердам+” можуть призвести до кризи в енергетиці – експерти

Безпідставне втручання правоохоронців в діяльність енергопідприємств може дестабілізувати ситуацію в енергетиці через виникнення дефіциту вугілля на електростанціях.

Про це заявив президент Асоціації енергетики України Олександр Трохимець, пише gazeta.ua.

“Для нормальної роботи теплових електростанцій потрібне вугілля. Якщо постійно правоохоронні органи будуть втручатися у незаконний і не правовий спосіб у діяльність роботи енергетичних підприємств, то простіше тоді, знаєте, нічого не робити, ніж постійно наражатися на ризик настроїв Ситника чи інших владних експертів, скажімо так. І ми можемо тоді отримати дефіцит вугілля на електростанціях, і відповідно ми можемо отримати дефіцит потужності в електроенергетичній системі України”, – сказав він.

Експерт не виключив, що в такому разі Україна може повернутись до кризових часів початку 1990-х років, коли по всій країні відбувались віялові відключення електроенергії.

“Я говорив уже про пікові навантаження, які не можна буде покривати, тому що не буде відповідно потужностей. А, можливо, і базового навантаження. І ми отримаємо 1990-ті роки, віялові відключення, по дві години будуть подавати електроенергію на області. Якщо ми цього хочемо, то якраз до цього можна і дійти такими огульними діями”, – додав Трохимець.

Залишити відповідь