Які окуляри погіршують зір?

Окуляри з жовтими лінзами, призначені для поліпшення нічного зору, не допомагають водіям краще бачити та можуть, насправді, погіршувати зір, передбачає нове дослідження.

Дослідники виявили, що добровольці з жовтими лінзами, які працювали на симуляторі водіння, не краще помічали пішохода при зіткненні з зустрічними фарами, ніж ті, хто носив прозорі лінзи, згідно з дослідженням, опублікованим в JAMA Ophthalmology.

Припускається, що жовті тоновані лінзи можуть навіть погіршити ситуацію. Незважаючи на відсутність доказів ефективності, окуляри з жовтими лінзами широко продаються. У рекламі однієї марки сонцезахисних окулярів з жовтими лінзами, йдеться, що окуляри нічного бачення допомагають зменшити відблиски під час нічного водіння, а жовті лінзи допомагають поліпшити нічний зір, чіткість кольору.

Щоб визначити, чи можуть окуляри з жовтими лінзами дійсно поліпшити нічний зір водіїв, вчені провели експеримент з використанням спеціально розробленого симулятора водіння, який включав опцію яскравих зустрічних фар. Дослідники завербували 22 добровольці, які в окулярах з жовтими або прозорими лінзами виконали в цілому вісім сценаріїв водіння за ніч, кожен з яких тривав близько 10 хвилин.

Під час експерименту добровольцям було наказано натиснути на гудок, як тільки вони побачать пішохода. Пішоходи були одягнені або в темно-синю сорочку, або в помаранчеву сорочку. У деяких пробігах добровольці піддавалися впливу яскравих фар, а в інших вони «їхали» в темряві.

Хоча відблиски від фар, мабуть, сповільнювали швидкість, з якою молода група помітила пішохода, але носіння жовтих лінз не поліпшило ситуацію. Фактично, жовті лінзи, мабуть, уповільнюють час відгуку, але це виявлення не було статистично значущим. Важливий вторинний висновок полягає в тому, що люди похилого віку більш чутливі до відблисків фар в порівнянні з молодими людьми.

Залишити відповідь