Чому міліє Світязь і як його рятувати (відео)

Причин обміління Світязю є декілька, тож проблему потрібно розглядати комплексно.

Про це розповіла голова Волинської обласної ради Ірина Вахович у програмі “Актуально” на 12 каналі.

Як зазначила Ірина Вахович, обміління озера Світязь  – це екологічний виклик. За період головування вона вже двічі була на цих об’єктах. По-перше, була поїздка на Світязь, яка мала на меті оцінити масштаб проблеми, побачити її на власні очі. Другий об’єкт – Старовижівський район, де протікає річка Прип’ять і знаходиться шлюз, який називали однією з причин обміління.

Зі слів голови облради, обміління Прип’яті і Світязю – це комплексна проблема. Але одна з причин – саме непридатний шлюз, який раніше зупиняв воду.

Наразі, аби вирішити проблему, обласне управління водних ресурсів склало кошторисну документацію на реконструкцію цього шлюзу. На це потрібно близько 1,5 мільйона гривень.

“Зараз зміна влади, ці кошти важко отримати. Через те ми вирішили зробити певний захід, для того щоб відремонтувати шлюз, який є, підняти його, якщо це буде можливо. Якщо неможливо – зробити ще щось, – пояснила Ірина Вахович.

Іншими причинами обміління водойм голова облради називає замуленість притоків, погодні умови, можливо, й із білоруської сторони є якісь зловживання. Сукупність усіх цих явищ і призвели то катастрофи.

Вирішення проблеми обміління, зазначила Ірина Вахович, є одним із першочергових завдань на сьогодні.

Залишити відповідь