Мінфін завершив процес реформування “Укренерго”

Міністерство фінансів України затвердило створення приватного акціонерного товариства (ПРАТ) “НЕК “Укренерго”. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на пресс-службу відомства.

Відповідний наказ був підписаний міністром фінансів Оксаною Маркарової.

Як повідомляється, державна реєстрація ПРАТ “НЕК “Укренерго” стало результатом послідовної роботи Комісії з реорганізації підприємства, яка розпочала свою роботу 22 лютого поточного року.

“За шість місяців управління “Укренерго” команді Мінфіну вдалося досягти найбільшого прогресу в процесі реорганізації компанії, який почався ще в 2017 році. Починаючи з лютого, ми активно працювали задля досягнення кінцевої мети – перетворення державного підприємства «Національна енергетична компанія “Укренерго” на приватне акціонерне товариство. Вже сьогодні ми не просто звітуємо про виконання плану – ми показуємо результат нашої роботи”, – заявила Маркарова.

Перетворення в акціонерне товариство дозволить “Укренерго” досягти наступних результатів:

  • Забезпечить можливість самостійно залучати кредитні та інвестиційні кошти;
  • Підвищить прозорість діяльності компанії (аудит і обов’язкове розкриття фінансової інформації);
  • Дозволяє “Укренерго” виконати зобов’язання перед ЄБРР, за рахунок якого фінансується будівництво високовольтних ліній з Рівненської АЕС до ПС “Київська” та з Запорізької АЕС до ПС “Каховська”;
  • Підвищить ефективність управління діяльністю;
  • Дозволить виконати одне з основних умов для підтвердження незалежного статусу системного оператора (сертифікація) Це умова визначена законом “Про ринок електричної енергії” та Директиви Третього енергопакету ЄС;
  • Забезпечить виконання державою умов для отримання чергового траншу макрофінансової допомоги з боку ЄС.

На даний момент йде підготовка необхідних документів для подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. У серпні відбудеться фінальна стадія перетворення (корпоратизації) “Укренерго” – планується отримання свідоцтва про реєстрацію випуску акцій.

Зазначимо, статутний капітал ПРАТ складе 37,1 млрд гривень.

Залишити відповідь