“Чоловік – це світлофор”: герой флешмобу #Забулазапитатьумарченка дав інтерв’ю

Заступник глави Запорізької облради та уповноважений з питань рівності чоловіків та жінок у регіоні Владислав Марченко прокоментував всеукраїнський флешмоб, який розгорнувся у соцмережах після його допису про жінок у Facebook.

В інтерв’ю ЗМІ у понеділок пан Марченко піддав критиці жінок, які ходять по вулицях “напівроздягнутими” за вульгарний вигляд, і розповів, що він думає про чоловіків та їхню психологію, пише BBC-Україна.

“Я не хочу аби моя країна була вульгарною дівицею”, – написав він на своїй сторінці у Facebook.

26 липня Владислав Марченко розкритикував у соцмережі жінок у спортклубі за їхній зовнішній вигляд. Він навів “жарт”, у якому дівчину у мініспідниці порівнювали з проституткою.

“Дівчата, давайте одягатися відповідно до своїх життєвих цінностей. Багато в інтернеті, навіть серед моїх знайомих, дівчат, публікують свої фото в купальниках, мінісукнях і спідній білизні. При цьому кожна продовжує думати, що вона має високу ціну, що до неї повинні ставитися з повагою, як до королеви”, – зазначив пан Марченко.

На його думку, справжня “королева” має бути “закрита одягом”, мати “скромну зачіску” та “акуратний макіяж”.

Владислав Марченко закликав жінок подивитися у дзеркало і визначити, на кого вони більше схожі – на “королев” чи проституток.

“Справжні королеви ніколи не стануть оголюватися на публіці”, – додав він.

Допис пана Марченка пізніше зник, як він пояснив в інтерв’ю виданню 061, його начебто видалив Facebook.

Втім, скріншоти допису зберегли як ЗМІ, так і чимало користувачів соцмереж.

Флешмоб у соцмережах

У відповідь на допис Владислава Марченка, користувачки соцмереж почали публікувати свої фотографії у купальниках, мініспідницях чи одязі з декольте. Деякі з них пояснювали, що одягаються так, як їм зручно, а не з метою залучення уваги з боку чоловіків.

 

“Мені дико чути, що у ХХІ столітті жінкам потрібно виправдовуватися за їхній одяг і щось там комусь пояснювати. Те, що Владислав Марченко, заступник голови та уповноважений з гендерних питань у Запорізькій обласній раді дозволяє собі подібним чином висловлюватися, укотре доводить одну просту річ: суспільство й досі не прийшло до “радикальної” думки, що чоловіки та жінки рівні”, – прокоментувала допис пана Марченка очільниця Amnesty International Ukraine Оксана Покальчук.

Втім, дехто з користувачів вирішив підтримати Владислава Марченка.

“Побачивши цей флешмоб я здивувалась, чому дівчата прийняли це на свій рахунок. Мова то йшла про певну категорію людей, що вдягаються і ведуть себе відверто вульгарно. Не скажу, що такі особи викликають в мені бурю негативна, але точно дивують”, – написала у Facebook користувачка соцмережі Віталіна Вітамінка.

Як відреагував Владислав Марченко

У понеділок Владислав Марченко дав коментарі місцевим та всеукраїнським ЗМІ, де аргументував свою думку відстоюванням традиційних поглядів на родину.

“Коли жінка класно виглядає, вона що робить? Фокусує на собі увагу. Коли я йду в зал займатися о 7 ранку, встаючи о 6, я хочу попрацювати. Я ходжу не для того. І коли мою увагу волею-неволею … Я десь поруч стаю або стикаюся, виконуючи якісь вправи, мої думки зайняті чимось іншим. І це неправильно. І врешті решт, я так вихований, так не має бути. Є спортивний одяг, ви в ньому ходіть”, – знову розкритикував він в інтерв’ю 061 жінок, чий зовнішній вигляд викликав появу його допису у Facebook.

“Жінка – це вінець Божого творіння. Немає нічого красивішого, ніж жіноча краса. Але – є одна поправка. Я, виховуючи свою доньку, їй кажу: що вона дівчина і вона має знати собі ціну. Щоб ця краса цінувалася”, – наголосив політик.

Він також навів свою думку щодо чоловічої психології.

“Жінка – це дуже складний механізм, я б так сказав, інтелект. Чоловік – це… Я зізнаюся чесно, чоловік – це досить примітивне створіння в цих питаннях. Якщо говорити алегорією, це світлофор, у якого навіть немає жовтого кольору. Є зелений і червоний”, – зазначив пан Марченко.

Водночас він відзначив, що жінки відіграють важливу роль у світі.

“Жінка – це найцінніше, що є на цій землі. Це те, що рухає і розвиває наш світ. І жінка має бути неприступною, я так вважаю. Ось нехай мене сексисти пробачать, жінка – це серйозніше, ніж чоловік”, – наголосив політик.

Залишити відповідь