США оштрафували Facebook на $5 млрд через витоки даних користувачів

24 липня Федеральна торгова комісія США оштрафувала Facebook на 5 мільярдів доларів і заявила, що мережа надавала “спотворену” інформацію щодо передачі даних користувачів стороннім

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Як стверджують у Федеральній торговій комісії, Facebook уклав угоду з цим органом після звинувачень, що компанія не попередила користувачів про обсяги даних, які надає стороннім. Очікувалося, що ФТК розробить “обґрунтовану програму для захисту приватності”.

“Facebook знову надавав спотворену інформацію щодо передачі користувацьких даних стороннім аплікаціям та надання користувачам контролю над цією передачею, а також надав спотворену картину того, до яких кроків мали вдатися користувачі, щоб контролювати технологію розпізнавання обличчя. Facebook також дозволив фінансовим міркуванням вплинути на те, як він буде посилювати політику своєї платформи щодо використання даних третіми особами”, – йдеться у заяві комісії.

Штраф у 5 мільярдів доларів у ФТК назвали одним із найбільших цивільних штрафів у історії Сполучених Штатів. Штраф має запобігти подальшим порушенням “як з боку Facebook, так і інших”.

“5 мільярдів доларів – це приблизно 9% доходів Facebook за 2018 рік і приблизно 23% прибутку компанії за цей рік”, – підрахували у відомстві.

У Facebook підтвердили заяви ФТК і пообіцяли бути “більш активними” в ідентифікації та зменшенні ризиків для приватності.

“Ми відповідаємо за захист приватності людей. Ми вже зараз докладаємо значних зусиль, щоб виправдати цю відповідальність, але тепер збираємося запровадити абсолютно нові стандарти для нашої індустрії”, – написав Марк Цукерберг, коментуючи угоду з ФТК.

Залишити відповідь