Через забруднення повітря Гнідавський завод оштрафували на 425 гривень

Держпродспоживслужба оштрафувала Гнідавський цукровий завод на 425 гривень через сморід біля фільтраційних полів.

Про це стало відомо у вівторок, 23 липня, під час екологічної комісії обласної ради, – пише Перший.

Як повідомив начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Назар Орел, з 9 до 15 липня служба провела позапланову перевірку дотримання вимог санітарного законодавства на Гнідавському цукровому заводі та «Біо-пек».

Було 12 замірів атмосферного повітря на вміст аміаку і сірководню, які виявили перевищення граничної концентрації шкідливих речовин в повітрі у 1,8 рази за 90 метрів від полів фільтрації до дачної забудови масиву «Світанок». За це підприємство отримало припис і штраф у розмірі 425 гривень.

Також заміри проводила інша лабораторія на замовлення міської ради. Результати свідчили про перевищення вмісту аміаку, сірководню та оцтової кислоти у тій самій точці. Через це цукровий завод отримав ще один припис.

На його виконання завод припинив експлуатацію полів фільтрації і скиди на них стічних вод. Передбачили також рекультивацію полів. Наразі з трьох карт, на які здійснювали злив меляси, одну повністю засипали шаром ґрунту, наступну встигли засипати майже на третину.

Залишити відповідь