Ігор Лапін: Росія тему закону про мову буде розхитувати для загострення протистояння на сході країни

Росія тему українського закону про мову буде розхитувати з однією ціллю – загострення протистояння на сході країни.

Таку думку висловив народний депутат Ігор Лапін в ефірі 5 каналу.

«Вкраплення, які сьогодні робить команда президента, той же самий голова його офісу – це вкраплення щодо статусу регіонального «язика» для Донбасу – це загравання з східним електоратом», – сказав політик.

«Якщо говорити глобально, то є фундаментальні речі для державності – один із фундаментів це питання мови, і це питання законодавчо врегульовано», – вважає Лапін.

«Розмови про регіональність «язика» не мають, по-перше, юридичного підґрунтя з тієї причини, що мова не може мати статус регіональної, якщо вона є державною в будь-якій країні світу. Російська мова є державною в Росії, тому в нас вона не може бути регіональною», – пояснив парламентар.

«Тому, я думаю, що Росія це буде далі гойдати. Для того, щоб позагравати з електоратом, партія Зеленського буде також це гойдати, бо їм треба східний електорат. Західна частина і центральна частина підтримують питання української мови як єдиної державної», – додав народний обранець.

Нагадаємо, за зверненням російської делегації відбулося повторне засідання Ради Безпеки ООН через прийняття Верховною Радою закону про мову. Постпред України в ООН Володимир Єльченко в своєму виступі вчергове наголосив, що питання функціонування української мови є внутрішнім, і не потребує обговорення на засіданні Ради безпеки ООН. Він зазначив, що, виносячи це питання на розгляд, РФ переслідує подвійну мету – чинити політичний тиск на Україну і відвернути увагу від інших питань. Засідання завершилося без ухвалення якихось резолюцій або інших рішень Ради безпеки ООН.

Залишити відповідь