У Луцьку презентували “Молодіжний порядок денний”

В Луцьку презентували «Молодіжний порядок денний» та представили дані про наявність у програмах партій і кандидатів мажоритарників з Волині розділів присвячених молоді та молодіжній політиці.

Круглий стіл «Місце молоді у програмах кандидатів. Вибори 2019» відбувся у четвер, 11 липня.

Під час заходу голова Асоціації молодіжних центрів України Олег Слабоспицький та директор Молодіжного центру Волині Захар Ткачук презентували «Молодіжний порядок денний» напрацьований експертами молодіжної групи Реанімаційного пакету реформ, Асоціацією молодіжних центрів України, Молодіжним центром Волині та ГО “Озерний вітер”.

«Якщо проаналізувати передвиборчі програми більшості партій та кандидатів, лише одиниці згадують в них чітке бачення розвитку молодіжної політики, та й в своїй більшості це зводиться до підтримки профтехосвіти та кредитування житла. Тому разом із експертами та активістами у регіонах ми вирішили презентувати “Молодіжний порядок денний”, який включає 7 пунктів всеукраїнського масштабу, зокрема прийняття Проекту Закону “Про молодь”, визнання молодіжних працівників, підтримка ГО з податків, боротьба з курінням сигарет та кальянів та ін. Окремо Молодіжним центром Волині було напрацьовано три локальних найбільших проблеми для Волині, такі як недостатнє державне фінансування громадських ініціатив на локальному рівні, підтримка участі молоді у прийнятті рішень та повноцінний розвиток Обласного молодіжного центру. Показовим є те, що на зустріч прийшли лише двоє кандидатів у народні депутати, але ми розішлемо кожному кандидати офіійний лист із закликом публічно підтримати “Молодіжний порядок денний», – прокоментував Олег.

Захар Ткачук озвучив три головні питання, які стосуються Волині – підтримка молодіжних організацій та ініціатив обласного рівня, розвиток мережі молодіжних центрів і «Волинського обласного молодіжного центру», сприяння участі молоді у прийнятті рішень на локальному рівні.

Отже, основними пунктами «Молодіжного порядку денного» є:

  • Ухвалити Проект Закону “Про молодь” № 3621
  • Право підтримувати будь-яку ГО через сплату 1-2% своїх податків
  • Визнання волонтерської діяльності
  • Законодавчо визнати молодіжних працівників фахівцями у сфері молодіжної політики.
  • Ініціювати всеукраїнську програму внутрішніх молодіжних обмінів між регіонами України
  • Спрощення законодавства задля інституційної підтримки ГО з бюджету України
  • Здоров’я молоді через обмеження реклами, викладки та продажу сигарет, тютюн. виробів для нагрівання, е-сигарет та кальянів.
  • Підтримка молодіжних організацій та ініціатив обласного рівня.
  • Розвиток мережі молодіжних центрів і “Волинського обласного молодіжного центру”
  • Сприяння участі молоді у прийнятті рішень на локальному рівні

Кандидат в народні депутати по одномандатному виборчому окрузі №22 Сергій Адамчук вважає, що найважливіше для молоді це освіта.

«На моє переконання найважливіше, що може дати держава молодій людині – це можливість вчитися. Тому в програмі партії «Українська стратегія Гройсмана» присвячений цілий розділ освіті, де прописано, що якісна сучасна освіта – гармонійний розвиток та професійна реалізація людини», – прокоментував Сергій.

Натомість ще один кандидат у народні депутати по 22 ОВО Дмитро Климчук зауважив, що якщо в в програмі кандидата нічого не зазначено щодо молоді, це не означає що він не буде цим питанням займатися протягом своєї каденції.

«Моя програма є більше як флешмоб, де я хотів показати, що саме я буду робити і як буду робити в загальному і не конкретизував конкретну сферу. Програма кандидата – це є його дії впродовж життя. З життя кандидата можна зробити висновок як він буде впроваджувати молодіжну політику», – повідомив Дмитро.

Напрацьований «Молодіжний порядок денний» буде розісланий кандидатам в народні депутати по одномандатних виборчих округах Волині, який вони зможуть публічно підтримати

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь