Іранські кораблі спробували захопити британський танкер – чиновники США

П’ять кораблів, які нібито належать Іранській революційній гвардії, наблизились до британського нафтового танкера в Перській затоці в середу і пропонували зупинитися в іранських водах неподалік, але відійшли після попередження британського військового корабля, заявили чиновники США.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Reuters.

Американські чиновники, виступаючи на умовах анонімності, заявили, що інцидент стався в середу, коли британський нафтовий танкер British Heritage перебував біля північного входу в Ормузьку протоку.

“Фрегат Королівського флоту HMS Montrose, який був також там, націлив зброю на іранські кораблі і закликав відступити, після чого вони розійшлися”, – сказав один з чиновників.

“Це було переслідування і спроба порушити проходження”, – сказав інший чиновник.

Британський флот надіслав військовий корабель для супроводу танкера через Перську затоку після того, як Іран пригрозив захоплювати британські судна у відповідь на затримання танкера біля Гібралтару.

Раніше Вашингтон звинуватив Іран у нападі на японський та норвезький нафтові танкери в Перській затоці, а Іран збив американський дрон.

Президент Ірану Хасан Рухані погрожував перекрити Ормузьку протоку, якою проходить близько третини всієї транспортованої морем нафти.

Через Ормузьку протоку проходять усі кораблі Перської затоки. Вона є єдиним шляхом до відкритого моря для таких країн-нафтовидобувачів як Ірак, Кувейт, Бахрейн та Катар.

Залишити відповідь