Через указ Зеленського щодо нотаріусів Пенсійний фонд втратить півмільярда гривень – Рева

Через указ президента України Володимира Зеленського щодо скасування плати нотаріусам обов’язкової суми Пенсійний фонд втратить до кінця року півмільярда гривень.

Про це в ефірі “Прямого” заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.

Зеленський скасував цілу низку якихось указів. Коли ви продаєте нерухомість, то там є 1%, який іде в Пенсійний фонд. І нотаріус, який це робить, отримує також гроші, і так далі… І це скасовано.

– Фактично це зроблено так, що Пенсійний фонд втратить до кінця року близько півмільярда гривень. Питання не до Зеленського – він, може, щось не знає. А хто готував цей указ? Сидять люди, які розбираються, які лобіювали це питання десятки років, але не виходило. Скористалися тим, що президент новий і не зовсім, можливо, щось він знає. І підсунули: це на користь бізнесу. Знову ж таки, на користь бізнесу. Уявіть собі.

– А чому ніхто не скаже: а яка друга сторона медалі, а яким чином це вдарить по людям? Чому півмільярда гривень повинно з бюджету пенсійного – не державного, а з бюджету Пенсійного фонду – просто туди не надійти? У нас пенсіонери самі багаті, а самі бідні – бізнесмени? В чиїх інтересах це зароблено. Тому це складне питання. І я вважаю, що якщо у нас далі буде така одностороння політика захищати тих, хто заможний і при цьому зневажати права тих, у кого грошей нема, то це у нас погано закінчиться.

Залишити відповідь