Сигнал всьому світу: У США хочуть назвати РФ спонсором тероризму

У США має бути прийнятий закон, згідно з яким Держдепартамент повинен визначити, чи є Росія державою-спонсором тероризму. Так вважає сенатор-республіканець від Колорадо Кору Гарднер. Про це він заявив в інтерв’ю “Голосу Америки“.

Сенатор вносить відповідний законопроєкт вже другий раз. Перший – у минулому році, а повторний вже при новому складі Конгресу. Документ вже підтримав сенатор-демократ від штату Нью-Джерсі Боб Менендес.

У тому, що РФ спонсорує тероризм Гарднер не сумнівається. Він посилається на поведінку країни-агресора в Сирії – «вбивство невинних людей» – отруєння у Європі, фактично хімічна атака у Великобританії.

Американець стверджує, що РФ використовує терор в політичних цілях.

“Визначення Росії як держави-спонсора тероризму надішле сигнал всьому світу, що це режим, який спирається на беззаконня, що він не зупиняється перед порушенням основних норм міжнародного права, і що Сполучені Штати цього не допустять”, – сказав він.

Якщо Держдеп визнає РФ спонсором тероризму, то проти неї будуть введені нові санкції. Це – контроль за експортом товарів подвійного призначення, заборона на економічну допомогу, накладення фінансових та інших обмежень.

На даний момент такими країнами визнані Іран, Сирія, Судан, КНДР.

Політик вважає, що обговорення обговорюваного законопроєкту зустріне опір, але має намір і далі добиватися своєї мети.

Раніше повідомлялося, що група незалежних розслідувачів Bellingcat опублікувала доповідь, в якій розкрила особистості колишніх російських офіцерів і бойовиків «ДНР», причетних до сбиття малайзійського «Боїнга» рейсу МН17.

Залишити відповідь