Не тільки Коломойський: ЗМІ з’ясували, з якими політиками і бізнесменами працював глава АП Богдан

Глава Адміністрації президента Андрій Богдан до призначення на посаду працював не тільки з олігархом Ігорем Коломойським, а й з цілою низкою топ-політиків, суддів і бізнесменів, йдеться в розслідуванні програми Наші гроші.

Відзначається, що юридичну кар’єру Андрій Богдан починав в адвокатській компанії Правіс, власниками якої були нинішній нардеп Сергій Власенко, юрист Олексій Резніков та екс-заступник керівника Секретаріату президента Віктора Ющенка Ігор Пукшин.

Останній згодом створив власну юридичну фірму Пукшин і партнери, куди і перейшов працювати Богдан, в майбутньому ставши бізнес-партнером Пукшина – як в юридичній, так і в аграрній сферах. Після Революції Гідності Ігор Пукшин намагався повернутися у велику політику, ставши одним з фінансових донорів партії Громадянська позиція і отримавши там 14 місце в списку. Андрій Богдан в той же момент вже працював радником олігарха Ігоря Коломойського, який очолював Дніпропетровську область, і теж намагався пройти в парламент за списками Блоку Петра Порошенка.

Незважаючи на те, що де-юре Богдан вийшов з бізнес-структур Пукшина, відносини між ними достовірно залишаються досить близькими. Журналісти неодноразово фіксували Андрія Богдана на автомобілі Tesla, що належить одній з компаній Ігоря Пукшина, а його офіс досі знаходиться на шостому поверсі бізнес-центру на Ярославській, 56А в Києві. Тут же базується фірма Пукшин і партнери.

Ще одним бізнес-партнером Пукшина, а раніше і Богдана, є колишній глава судової адміністрації та співмешканець судді Господарського суду Києва Мальвіни Данилової Руслан Кирилюк. Саме цей суд розглядає одразу кілька епізодів у справі денаціоналізації ПриватБанку на користь олігарха Ігоря Коломойського. Тут же працює сестра Пукшина – Людмила Пукшина і Роман Бойко – колишній керівник юридичної фірми Статус, співвласником якої є рідний брат Андрія Богдана Ігор. Останній також працює судовим розпорядником у Верховному суді, куди справа Привату має шанси потрапити після проходження нижчих інстанцій.

У бізнес-відносинах з Пукшиним і Кирилюком зараз знаходиться і син екс-голови Конституційного суду Олександр Баулін. Останній також близький до і до Андрія Богдана.

У 2007-му Андрій Богдан намагався потрапити до Верховної Ради за списками Нашої України-Народної Самооборони, але 93 місце в списку партії виявилося непрохідним. Тим часом, Богдан таки попрацює в парламенті, але не депутатом, а помічником тоді ще нардепа від Блоку Юлії Тимошенко Андрія Портнова.

У 2008-му Андрій Богдан став адвокатом нинішнього генпрокурора, який тоді обіймав посаду міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Луценко цю інформацію підтвердив і додав, що юридичні послуги йому були необхідні через звинувачення в роздачі нагородної зброї в МВС. Також генпрокурор заявив, що підтримує відносини з Богданом і раніше вони зустрічалися в неробочий час.

За президентства Віктора Януковича Андрій Богдан працював в уряді Миколи Азарова, а відразу після Революції Гідності став радником, а потім і адвокатом тодішнього голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Ігоря Коломойського.

Приблизно за рік до потрапляння в команду Володимира Зеленського Андрій Богдан встигне попрацювати з Богданом Якимцем, якого називають неформальним помічником і другом керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.

 

Залишити відповідь