ЄБРР підтримує перенесення запуску ринку електроенергії на 3-6 місяців

У Європейському банку реконструкції і розвитку підтверджують свою позицію про необхідність відкласти запуск ринку електроенергії з 1 червня 2019 року на 3-6 місяців для кращої підготовки до нього, вважаючи більш тривалі терміни надмірними і такими, що несуть негативні наслідки.

Про це повідомив старший радник із зовнішніх зв’язків ЄБРР Антон Усов 13 червня в коментарі агентству “Інтерфакс-Україна”.

“Якщо відкласти на рік реформу, то особливо у зовнішніх гравців, які приносять не тільки гроші, але і технології, пропаде інтерес до ринку. Хороша ложка до обіду: відкладати запуск ринку на рік – це надмірна пауза”, – сказав Усов.

За його словами, особливо ці зміни важливі для компаній, які займаються відновлювальною енергетикою і останнім часом активно інвестують в Україну.

“У цих реформ повинен бути певний темп. З нами солідарні оператори ринку, які також вважають, що технічні та юридичні проблеми не є нездоланними. Основні проблеми можна зняти в найближчі 3-6 місяців, запускаючи ринок в тестовому режимі”, – сказав представник ЄБРР .

Він також підкреслив, що однією з цілей реформ ринку електроенергії є його інтеграція в європейський ринок і підвищення енергетичної безпеки країни, тому з цієї точки зору також бажано уникнути зайвої затримки запуску реформи.

Нагадаємо, на 1 липня 2019 року в Україні заплановано запуск нової моделі ринку електроенергії.

Єдиний покупець і продавець електроенергії – ДП “Енергоринок” – ліквідується. Вводяться двосторонні договори між виробниками та постачальниками/споживачами, біржі – ринок “на добу вперед” і внутрішньодобовий ринок, а також балансуючий ринок, на якому буде розраховуватись вартість небалансів (різниці між прогнозним і фактичним споживанням).

Залишити відповідь