В Луцьку говоритимуть про поширення куріння серед молоді Волині

14 червня о 11:00 в Молодіжному центрі Волині (вул. Градний узвіз, 5) відбудеться круглий стіл «Поширення куріння серед молоді Волині. Виклики, загрози та рішення» в рамках всеукраїнської кампанії «Молодь вільна від куріння».

Взяти участь у заході запрошують народних депутатів, представників та депутатів Луцької міської ради, Волинської обласної ради та ОДА, громадських активістів, представників молодіжних організацій, молодіжних рад, ЗМІ та всіх зацікавлених темою круглого столу.

Співорганізаторами круглого столу є ГО “Креативний простір “Озерний вітер”, Молодіжний центр Волині, Громадський сектор Євромайдану, ГО “Центр громадянського представництва “Життя”.

В Україні ведеться агресивна кампанія рекламування тютюнових виробів в магазинах і кіосках, спрямована на дітей і підлітків. Це призводить до того, що куріння стає соціально прийнятним. Учні молодшої та середньої школи вкрай схильні піддаватися впливу реклами і просування тютюнових виробів.

Окремо треба зазначити на тенденцію поширення серед молоді шкідливих для здоров’я тютюнових виробів для нагрівання, IQOS, електронних сигарет та кальянів, які зазвичай дозволені для куріння навіть у громадських закладах харчування.

Як зазначають соціологи, поширеність куріння в Україні впродовж 2009-2014 років стрімко йшла на спад. Проте в останні роки ця тенденція різко припинилась. Згідно опитування КМІС, проведеного 9-20 лютого 2019 р. щоденно курять 42% чоловіків і 9% жінок. На початку 2019 року 24,2% дорослих українців були щоденними курцями (42,2% чоловіків і 9,4% жінок) і ще 2% дорослих курили час від часу.

Залишити відповідь