У Північній Кореї стратили чиновника через провал саміту Трампа й Кім Чен Ина — Bloomberg

У Північній Кореї за наказом лідера країни Кім Чен Ина стратили колишнього вищого посланця з ядерних питань у США, а також покарали чотирьох чиновників міністерства закордонних справ. Їх звинуватили у шпигунстві на користь Сполучених Штатів.

Це сталося в березні, після невдалого саміту президента США Дональда Трампа і Кім Чен Ина, повідомляє Bloomberg із посиланням на південнокорейську газету Chosun Ilbo, пише hromadske.ua.

Колишній вищий посланець з ядерних питань у США Кім Хек Чол очолював перемовини на робочому рівні щодо лютневого саміту в Ханої наприкінці лютого. Одразу ж після прибуття до КНДР його розстріляли за звинуваченням у шпигунстві. Як пише Chosun Ilbo, цей крок був у межах внутрішньої чистки, яку влаштував Кім Чен Ин після невдалого саміту.

Ще одного чиновника, головного помічника північнокорейського лідера Кім Йон Чхоля, який брав участь у саміті, засудили до каторжних робіт. Про ще 3 посадовців, яких покарали через провал саміту, Blomberg нічого не вказує.

Водночас в адміністрації президента Південної Кореї відмовились коментувати цю інформацію й заявили, щоби ЗМІ не вдавалися до поспішних висновків.

«Ми вважаємо, що коментувати цю ситуацію недоречно», — йдеться у заяві. Північна Корея теж не підтвердила й не спростувала дані медіа.

Другий саміт Дональда Трампа й Кім Чен Ина відбувся у В’єтнамському Ханої 27-28 лютого. Основна зустріч завершилась достроково, сторони не дійшли згоди. Після зустрічі американський президент заявив, що попри «міцні відносини США та КНДР, на саміті не було чого підписувати».

Нагадаємо, наприкінці лютого переговори президента США Дональда Трампа та лідера КНДР Кім Чен Ина у В’єтнамі завершилися достроково.

2 червня 2018 року Дональд Трамп уперше зустрівся з Кім Чен Ином на сінгапурському острові Сентоса.

Президент США та лідер Північної Кореї підписали «дуже важливий та всеосяжний документ», у якому йшлося про денуклеаризацію Корейського півострова, а також про передачу останків американських солдатів.

Залишити відповідь