Коломойський намагається заблокувати позов НБУ в Швейцарії

Про це повідомляє прес-служба регулятора.

“Господарський суд Києва розглядатиме справу за позовом Коломойського до НБУ і “Приватбанку” щодо визнання недійсними 5 кредитних договорів рефінансування і 5 договорів особистої поруки Коломойського за цими кредитними договорами”, – йдеться в повідомленні.

“Такий позов і зазначені позовні вимоги – це спроба Коломойського зупинити, а в подальшому і виключити розгляд ініційованих НБУ справ в Швейцарії, що свідчить про небажання Коломойського виконувати взяті на себе зобов’язання за договорами поруки”, – повідомляє НБУ.

У грудні 2018 року НБУ звернувся до Першої інстанції Суду Республіки і Кантона Женеви за місцем проживання Коломойського з метою стягнення з нього заборгованості як з фінансового поручителя.

У 2016 році Коломойський, який на той момент був співвласником “Приватбанку”, уклав з Національним банком договори поруки та зобов’язався виконати вимоги щодо повернення кредитів рефінансування, отриманих “Приватбанком” за період 2008-2014 років, повідомляє НБУ.

“Як фактично, так і юридично Коломойський залишається боржником перед НБУ за зазначеними кредитами “Приватбанку”, заборгованість за якими на сьогодні становить 9,2 млрд грн”, – повідомляє НБУ.

Нацбанк заявляє, що Коломойський намагається заблокувати судові процеси в Швейцарії та Україні щодо стягнення цієї заборгованості.

Залишити відповідь