Парубій: Ви думаєте, що в повітрі запах реваншу? Принюхайтеся краще, це запах палаючих шин

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що український народ не дасть Опозиційному блоку скасувати закон про декомунізацію, українську мову та скасувати автокефалію української церкви.

22 травня на позачерговому засіданні парламенту спікер Ради Андрій Парубій заявив народному депутату від Опозиційного блоку Олександрові Долженкову, що в разі спроби реваншу українці вийдуть на новий Майдан, передає Гордон.

Долженков під час свого виступу заявив, що після виборів Опозиційний блок ініціює скасування закону про статус української мови та закон про декомунізацію.

“Ви не зможете відмінити ні закону про декомунізацію, ні церковних законів, ні закону про мову. Вам цього не дозволить український народ, ніколи. Ви думаєте, що це в повітрі запах реваншу? Принюхайтеся краще, це запах палаючих шин! І запам’ятайте Майдан. Український народ не дозволить вам основоположні фундаментальні цінності руйнувати в нашій країні. Я кажу про це відповідально”, – підкреслив Парубій.

9 квітня 2015 року Верховна Рада ухвалила закони “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”; “Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917–1991 років”; “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років” та “Про правовий статус і пам’ять борців за незалежність України у ХХ столітті”.

Законами заборонено радянську символіку, засуджено комуністичний режим.

15 травня 2015 року закони підписав президент України Петро Порошенко, а 21 травня того ж року вони набули чинності.

30 травня 2017 року КСУ одержав конституційне подання 46 народних депутатів щодо відповідності першого з ухвалених законопроектів Основного закону. Автори звернення зазначають, що ст. 15 Конституції гарантує з боку держави свободу не забороненої українським законодавством політичної діяльності. Звернення в Конституційний Суд підписали нардепи, які представляють опозицію, зокрема члени Опозиційного блоку Михайло Добкін, Михайло Папієв, Юрій Павленко, Тетяна Бахтеєва, Нестор Шуфрич та інші.

25 квітня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект №5670-д про забезпечення функціонування української мови як державної. “За” проголосувало 278 депутатів Верховної Ради.

15 травня закон підписав колишній президент Петро Порошенко.

Президент України Володимир Зеленський заявляв наприкінці квітня, що цей закон, на його думку, ухвалили “без широкого обговорення з громадськістю”. “Після мого вступу на посаду президента буде зроблено ретельний аналіз цього закону, щоб переконатися, що в ньому дотримано всі конституційні права й інтереси всіх громадян України. За підсумками аналізу буду реагувати відповідно до конституційних повноважень президента України та в інтересах громадян”, – сказав Зеленський.

Парубій на захисті цінностей держави

"Ви думаєте, що це в повітрі запах реваншу? Принюхайтеся – це запах палаючих шин! Згадайте Майдан і запам’ятайте: український народ ніколи не дозволить замахнутися на наші фундаментальні цінності!", — Андрій Парубій#Захисти_Україну

Gepostet von Громадська ініціатива "Захисти Україну" am Mittwoch, 22. Mai 2019

Залишити відповідь