Суд не дозволив компаніям Коломойського зняти з себе зобов’язання за кредитами на 2,6 млрд грн

Верховний суд став на сторону Національного банку України та ПриватБанку у спорі проти компаній Ігоря Коломойського, які хотіли зняти з себе зобов’язання за кредитами рефінансування на загальну суму 2,6 мільярда гривень.

Про це повідомляє «Новое время» з посиланням на прес-службу Нацбанку.

У судовому провадженні компанії «Тровелко Холдінгз Лімітід» (Кіпр) та «Нікопольський феросплавний завод» вимагали звільнити їх від зобов’язань на загальну суму понад 2,6 мільярда гривень за кредитами рефінансування, які Нацбанк видав ПриватБанку перед націоналізацією.

«Велика Палата Верховного суду поставила крапку у справах за позовами майнових поручителів, пов’язаних з колишніми власниками ПриватБанку, за кредитами рефінансування, до НБУ та ПриватБанку про зобов’язання регулятора списати кошти з кореспондентських рахунків банку на погашення заборгованості за рефінансуванням та зобов’язання ПриватБанку погасити заборгованість перед НБУ», — повідомили юристи Нацбанку.

У Нацбанку також додали, що суди нижчих інстанцій спочатку ставали на сторону Коломойського у подібних судових спорах, проте після цього рішення Верховного суду, яке ухвалили 14 травня, почали підтримувати позицію Нацбанку та ПриватБанку.

«Однак, і Велика Палата підтримала НБУ та ПриватБанк, відмовивши у задоволенні касаційних скарг майнових поручителів, пов’язаних з колишніми власниками банку. З огляду на положення господарського процесуального законодавства правові позиції Верховного Суду є обов’язковими для судів усіх інстанцій у подібних спорах», — додали у Нацбанку.

Там зазначають, що подібних справ, у яких Коломойський хоче зняти з себе зобов’язання за кредитами ПриватБанку нараховується близько 30. Їх розглядають починаючи з 2017 року.

26 квітня Ігор Коломойський подав позов до суду 5 позовів про скасування своїх боргів перед НБУ за поручительством на користь ПриватБанку. Згодом суд вирішив об’єднати ці 5 позовів в один.

Нагадаємо, що за декілька днів до виборів президента України суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році.

Залишити відповідь