Андрій Парубій підписав “мовний закон”

Верховна рада України розблокувала підписання “мовного закону – законопроекту №5670-д про забезпечення функціонування української мови як державної, передає Українська Правда.

Зокрема, нардепи розглянули і відхилили проекти постанов про скасування голосування за “мовний закон”.

Таким чином були усунуті перепони для підписання цього закону і спікер Ради Андрій Парубій підписав відповідний документ. “Сьогодні і зараз я підпишу закон. Найближчі дні його підпише президент України. Невідкладно підписую… Невідкладно передаю через Апарат на підпис президентові України”, – зазначив глава парламенту Андрій Парубій.

Так, на розгляді парламенту було чотири постанови про скасування закону про мову, які були подані представниками “Опозиційного блоку”,Вадимом Новинським, Олександром Вілкулом, Нестором Шуфричем, Олександром Долженковим та іншими.

Автори, постанов виступаючи у Раді, скаржилися, що  ухвалений закон про мову нібито порушує Конституцію у частині використання російської та інших мов, заявляли, що  під час його голосування були факти кнопкодавства, заявляли про загрозу “інквізиції” і обіцяли скасування документу через Конституційний суд.

Представники інших фракцій, які також висловилися у залі парламенту наголошували на необхідності підписати закон і закликали не поширювати фейки.

Нагадаємо, Рада 25 квітня ухвалила в другому читанні “мовний закон”, його підтримали 278 нардепів.

 

 

 

Залишити відповідь