Сотні танків, літаки і тисячі солдат: які сили Росії стоять поблизу України

Війська агресора розміщені вздовж усього російсько-українського кордону – від Чернігівщини до Криму.

Про це йдеться на сайті ukr.segodnya.ua.

Росія розгорнула біля кордонів з Україною величезне військо. Більшість сил зосереджена на Донецькому напрямку, а на другому місці північно-східна частина кордону – під загрозою Сумщина та Чернігівщина. Відповідні дані навів координатор групи “інформаційне опір”, народний депутат Дмитро Тимчук.

За його словами, загалом поблизу східних кордонів України і на півночі окупованого Криму розміщено 26 батальйонних тактичних груп ВС РФ:

  • на північно-східному оперативному напрямку – 8 БТГр: сім тисяч солдатів, 20 літаків, 120 танків та інша техніка;
  • на Донецькому оперативному напрямку – 13 БТГр (плюс “1 і 2 АК Л/ДНР” на окупованих територіях Донбасу): на кордоні вісім тисяч солдатів, 75 літаків, 225 танків та інша техніка; в “Л/ДНР”: 35 тис. солдатів, 480 танків, 210 РСЗВ, 850 БТР/БМП;
  • на Кримському оперативному напрямку – 5 БТГр: понад чотири тисячі солдатів, 65 літаків, 25 гелікоптерів, 38 кораблів і катерів, п’ять підводних човнів та інша техніка.
  • на Придністровському напрямку особливих змін не зафіксовано – як і раніше там 3 тис. військових РФ і 35 одиниць бронетехніки.

Як розповідав міністр оборони Степан Полторак, в разі агресії РФ резервісти прибудуть в армію за лічені години. Також він зазначив, що протягом останніх чотирьох років Україні вдалося створити потужний запас мобілізаційного ресурсу чисельністю в 200 тисяч резервістів.

У свою чергу начальник Генерального штабу Віктор Муженко також зазначав днями, що загроза російського вторгнення сьогодні найвища з 2014 року. Супутникові знімки доводять, що Росія нарощує військову присутність на кордоні з Україною, зазначив він. За його даними, з середини вересня більш ніж в два рази збільшилася кількість танків на відстані 18 км від кордону.

Залишити відповідь