Сьогодні необхідно терміново вжити заходів щодо розблокування великої приватизації, – Ігор Лапін

У понеділок, 13 травня, під час Погоджувальної ради Перший заступник голови Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації – Ігор Лапін, звернув увагу Уряду та Фонду державного майна України на необхідність вжиття термінових заходів щодо розблокування процесу великої приватизації.

«Як відомо, у 2018 році Фондом державного майна України від приватизації  державного майна до бюджету перераховано лише 270 млн грн із запланованих 18,8 млрд грн, і це надходження від продажу об’єктів малої приватизації», – зазначив парламентар.

«Під загрозою опиняється виконання плану щодо надходження коштів від приватизації і у  2019 році, оскільки приватизація великих об’єктів залишається заблокованою через судові позови. А планові завдання від приватизації у цьому  році становлять  17,1 млрд гривень. Проте, сьогодні приватизація блокується не лише судовими рішеннями, а й органами управління об’єктами державної власності», – повідомив народний депутат.

«Наразі   до  Фонду державного майна України не передано 32 підприємства різними міністерствами та відомствами.  Зокрема, лише   Мінагрополітики до цього часу не передано 14 підприємств на приватизацію, як цього вимагає чинне законодавство. Вважаю за необхідне Кабінету Міністрів України вживати більш результативних заходів щодо дотримання законодавства в сфері приватизації, з метою виконання бюджетного завдання з надходження коштів від приватизації державного майна», – підсумував Ігор Лапін.

Залишити відповідь