Естонія виставила територіальні претензії до Росії

Росія і досі не повернула Естонії 5,2% її території.

Проте РФ не планує ані повертати землі, ані відшкодовувати збитки чи обговорювати це питання, заявив міністр внутрішніх справ Естонії та лідер Консервативної народної партії Март Хельме, повідомляє Gazeta.ua.

Март Хельме додав, що Естонія готова чекати вирішення територіальної суперечки так само терпляче, як Японія чекає на розв’язання питання щодо Курильських островів. Адже Японія вже понад півстоліття намагається повернути захоплені Росією острови.

Які саме території має на увазі естонський міністр, він не уточнив. Російські ЗМІ переконують, що Хельме міг мати на увазі російські місто Івангород і частину Печорського району – зараз це частини Псковської та Ленінградської областей РФ.

В естонському місті Тарту Радянська Росія та Естонія підписали мирний договір 1920-го. Тоді закінчилась Естонська війна за незалежність. Договір отримав назву “Тартуський мир”. Згідно з договором, Росія визнавала незалежність Естонії, віддавала їй усі естонські поселення, зокрема місто Нарву, волость Козе (зараз – частина Ленінградської області РФ) і Печорський край (зараз – частина Псковської області РФ).

Росія відмовлялася від власності Російської держави, що була в Естонії, зобов’язувалася повернути евакуйоване з Естонії майно і поступалася Естонії 15 млн золотих рублів. Між державами встановили дипломатичні відносини. У жовтні 2018-го Естонія оцінила збитки від радянської окупації в 1,2 млрд євро.

Згідно з позицією російської влади, Тартуський мирний договір втратив чинність після входження Естонії до складу Радянського Союзу, тому будь-які посилання на цей документ Москва розглядає як спроби висунути Росії територіальні претензії.

Міністр внутрішніх справ Естонії зазначив, що країна не вступатиме у збройне протистояння з Росією, а буде розв’язувати питання суто дипломатичним шляхом.

Залишити відповідь