Олігархам невигідний президент Зеленський з найбільшою фракцією, – Лапін

Враховуючи постмайданний період, початок війни та запит суспільства на нового лідера, вся повнота влади сконцентрувалась у руках Петра Порошенка. Сьогодні, коли таких передумов немає, навіть олігархам не дуже вигідним буде президент Зеленський з колосальною владою та найбільшою фракцією.

Таку думку в ефірі авторської програми Остапа Дроздова «Прямим текстом» на телеканалі ZIK висловив народний депутат України Ігор Лапін.

Він пригадав, що диктаторські повноваження, які свого часу Віктор Янукович перетягнув на себе, спричинили відповідну реакцію суспільства та Революцію гідності.

«Україна повстала проти цього, а Конституцію було повернуто у бік парламентсько-президентської республіки. Тому не варто говорити, що у президента повинна бути найбільша фракція у парламенті, аби він мав всю повноту влади. Сьогодні саме за це критикували Петра Порошенка», – наголошує народний депутат.

З його слів, вся повнота влади в руках Петра Порошенка стала можливою, оскільки вибори проходили у постмайданівський період, коли була згуртованість населення та запит на нового лідера.

«Так само значну роль відіграв початок війни, коли був запит населення на головнокомандувача. Сьогодні реалії трохи змінились, адже нинішня фаза війни не до порівняння з 2014 роком. Звичайно ж, триває війна, але це не зовсім те, що було 5 років тому», – розповідає Ігор Лапін.

Відтак, пояснює він, сьогодні серед населення немає такої паніки, яку воно пережило у 2014 року.

«Крім того, потрібно розуміти, що олігархи – це бізнесмени. Вони не придурки. Сьогодні, коли немає такого запиту патріотично налаштованого суспільства на конкретного головнокомандувача, їм теж не дуже потрібен президент з такими колосальними повноваженнями та найбільшою фракцією в парламенті», – переконаний нардеп.

Тому, зазначає він, сьогодні у президента і без найбільшої парламентської фракції достатньо наявних конституційних повноважень, серед яких силовики, законодавча ініціатива тощо.

«Воювати з парламентом сьогодні Зеленському буде «не з руки». Коли 41 кандидат з 44-х критикував Порошенка, то можна було зробити висновок, що переможе той, хто проти нього. Якщо Зеленський вийде і спробує «нагнути» 432 депутатів, то отримає 432 відповіді», – резюмував народний обранець.

Нагадаємо, Володимир Зеленський заявив, що Центральна виборча комісія зумисне повільно веде підрахунок результатів виборів, аби унеможливити розпуск парламент.

Залишити відповідь