РФ відмовилася брати участь в слуханнях трибуналу ООН зі звільнення українських моряків

Заступник глави МЗС України Олена Зеркаль заявила, що РФ відмовилася брати участь в слуханнях у Міжнародному трибуналу з морського права щодо звільнення українських моряків.

Про це Зеркаль написала в Facebook.

“Послідовна відмова Росії брати участь у слуханнях не зменшує легітимності справи щодо звільнення наших моряків і слухання відбудуться як заплановано – 10 травня 2019 року в Гамбурзі”, – написала Зеркаль.

Дипломат наголосила, що українська сторона вимагає негайного звільнення моряків, як того передбачає Конвенція ООН з морського права.

Вважається, що послідовність це ознака класу. Як на мене це твердження є хибним, особливо коли йдеться про послідовне…

Gepostet von Lana Zerkal am Freitag, 3. Mai 2019

Заступник голови МЗС додала, що рішення трибуналу буде ухвалено вже до кінця травня. Також вже під час слухань будуть доступні письмові документи і розшифровка виступів.

“Навіть якщо Росія у своїй послідовності буде для своїм споживачів інформації подавати рішення про звільнення українських моряків як велику послугу новообраному президенту України, весь цивілізований світ буде свідомий того, що насправді це ні яка не послуга, а виконання рішення Трибуналу”, – резюмувала Зеркаль.

Нагадаємо, для звільнення моряків ВМС ЗСУ, захоплених російськими силовиками у районі Керченської протоки, Україна вирішила звернутися до Міжнародного трибуналу з морського права.

25 листопада 2018 року у районі Керченської протоки російські силовики незаконно захопили два українських катери Бердянськ і Нікополь, а також рейдовий буксир Яни Капу, що слідували у порт Маріуполя.

На борту українських суден перебували 24 військовослужбовців ВМС ЗС України.

ФСБ звинуватила українських моряків у “небезпечних маневрах” під час заходу у “закриту акваторію територіального моря РФ”.

У свою чергу Україна ці звинувачення відкидає, заявляючи, що вони діяли у межах закону. За даними Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України, Росія атакувала і захопила українські військові кораблі у міжнародних водах Чорного моря.

Залишити відповідь