Ігор Лапін: Трудової міграції нам не уникнути – це природній процес

1 травня у багатьох країнах світу відзначається міжнародне свято – День праці, яке спочатку носило назву День міжнародної солідарності трудящих. В Україні в цей день державний вихідний.

Проте, постійно йдуть дискусії чи варто стільки державних свят в країні, скільки їх є на сьогодні.

Народний депутат Ігор Лапін в ефірі телеканалу Прямий навів приклад Іспанії, де сієста в цілому триває більше 100 днів.

«Попри таку кількість вихідних в Іспанії, ми бачимо їхнє економічне становище, і бачимо економічне становище в Україні. Наша держава не є чемпіоном за кількістю свят», – зазначив політик.

Лапін пояснив, що говорячи про вихідні дні, потрібно зважати на інтереси двох сторін – працедавця та робітника. Тому, обов’язково потрібно думати про баланс.

«В нас є кодекс, який досить застарілий. Законодавець може захищати ту чи іншу сторону, а є ще профспілки, які десь є в Україні. На моє переконання – в цьому парламенті кодекс ми не змінимо, а точково змінювати якісь положення – немає сенсу», – сказав парламентар.

«По-старому, ми вже жити не зможемо, а по новому, дуже багато ще не хочуть. Ми ще дуже поверхнево дивимось на європейські правила роботи, де чітко фіксується кількість годин роботи. Коли будуть такі жорсткі правила, тоді можливо зміниться і сам менталітет і підхід самих працівників», – зауважив Лапін.

Окрім того, народний обранець переконаний, що трудової міграції нам не уникнути, оскільки це природній процес для всіх країн, і європейських в тому числі.

«Які б умови праці не були – для українців головне заробітна плата. Тому трудову міграції ніхто не відміняв – вона буде, але буде йти не за соціальним захистом а за оплатою праці. На жаль, на сьогоднішній день, ми живемо в цих реаліях. Ми маємо економіку спадкоємицю колишньої пострадянської економіки. Тому в нас економіка та, яка дісталася в спадок. Ринок диктує що потрібно. І в цьому контексті нам залишається бути лише спостерігачами. Тому що, цей парламент не змінить щось кардинально», – додав парламентар

Залишити відповідь