Українцям заборонили будувати домашні сонячні електростанції на землі

У четвер, 25 квітня, Верховна Рада заборонила українцям будувати дрібні домашні сонячні електростанції на землі.

Про це заявив голова асоціації споживачів електроенергії та комунальних послуг Андрій Герус на своїй сторінці у Facebook.

Верховна Рада ухвалила законопроект про “зелений тариф” разом із правкою, яка передбачає, що домашні сонячні електростанції можуть розміщувати сонячні панелі тільки на дахах та фасадах будівель.

“Це було зроблено законом 8449-д, правка номер 24, автор О. Домбровський (БПП). При чому правка ставилася на голосування двічі.

На сьогодні біля 10 тисяч українських сімей збудували такі домашні СЕС. Ще десятки тисяч або розглядали таку ідею, або почали будівництво. Найбільше постраждають ті, хто вже почали. Адже заборона вступає у дію негайно, з моменту публікації закону. Це втрачені тисячі та десятки тисяч доларів для таких українців, які заплатили аванси. І для багатьох це серйозні гроші.

Також від такої несподіванки закриються сотні невеличких фірм, бізнесом яких було будувати ці дрібні СЕС”, – зазначив Герус.

Експерт з енергетичних питань також запропонував варіанти врегулювання дрібних сонячних електростанцій.

“Звичайно, дрібні СЕС можна було врегульовувати:

а) дозволяти будувати тільки, якщо є житловий будинок із споживанням,

б) знизити тариф на 10%-20%, але дозволяти будуватися тощо. Але вирішили зробити повну заборону негайно.

У той же час той же закон дозволяє і далі до 2020 року будувати непотрібні нашій енергетиці гігантські сонячні станції на півдні України по “зеленому” тарифу втричі більше, аніж у Німеччині. Лідером таких будівництв є ДТЕК Р. Ахметова, який планує до кінця року збудувати декілька сотень МВТ потужностей, отримати цей високий “зелений тариф” (5,4 грн) і працювати із ним до 2030 року”, – додав Андрій Герус.

Залишити відповідь