Виборчий кодекс. Партії “привиди”. Мажоритарка

“Будучи одним з небагатьох мажоритарників, я виступаю проти мажоритарної системи. Мажоритарка – це зло у вигляді прямого підкупу», – народний депутат Ігор Лапін звернув увагу на феномен, з яким стикнулося суспільство. Цей феномен і далі буде рости, в контексті партій-фантомів.

Про це він розповів в ефірі телеканалу Прямий та в коментарах журналістам ІА “ВАР”.

На сьогоднішній день, соціологія показала, що в рейтингу політичних партій на першому місці – «Слуга народу», на другом – «За життя» Медведчука, на третьому місці – БПП «Солідарність» і на четвертому – БЮТ.

«Виходячи з останньої соціології, ми бачимо, що партії «невидимки», в яких взагалі немає прізвищ (хіба крім одного чи двох), незабаром можуть стати основою парламенту. Тоді нам мажоритарка, де люди знають безпосередньо кожного кандидата, на кожному окрузі- нам покажеться «манною небесною», – сказав парламентар.

І хоча Ігор Лапін підтримує виборчий кодекс, але вже застерігає від таких речей.

“Невідомо, які підуть розклади при зміні виборчої системи, і чи готові ми йти на ризики обирати “невидимок чи фантомів” . Поки я не чув, щоб хтось вникав і розбирався з феноменами існування таких партій, і з їхніми «котами в мішках». Але вони вже скоро можуть зайти в парламент. На жаль, люди перестали цікавитись прізвищами», – зауважив він.

«З однієї сторони – це добре, бо припинять існування партії імені «мєня любімого», будуть змагатися уже ідеологіями. З іншої сторони – яка може бути ідеологія, якщо в тебе є пульт від телевізора. Телеканали будуть «плодити» нові партії, а ми будемо вестися на хороші бренди, не знаючи програм і прізвищ. Про діалоги і компроміси взагалі можемо забути», – пояснив політик.

 

Він додав, що фактично говорячи про відкритті списки, про зміну законодавства, суспільство стикнеться з тим, що будуть обрані «партії-фантоми». Наприклад: «Хто може назвати першу п’ятірку в партії «За життя»?! А, хто може назвати першу п’ятірку партії «Слуга народу», доречі, в останньої за НАТО 37’/, і проти НАТО теж 37’/,. Хіба це не феномен фантомності? А у них вже сьогодні дуже високі рейтинги. Тобто, ризики нового виборчого кодексу в тому, що будуть виникати розкручені бренди і ще більше закриється сама система еліт. Людей вже не цікавлять прізвища», – озвучив ризики Ігор Лапін.

«У суспільстві запит на зміну виборчої системи колосальний. Тема розкручена попередніми медійними кампаніями на протязі багатьох років, але жодна з них не дала оцінку сьогоднішнім реаліям», – підсумував народний обранець.

Залишити відповідь