Економіка воюючої країни – надто вразлива річ, щоб допускати якісь паузи у виконанні контрактів, – Ігор Лапін

Через можливі неоднозначні результати виборів президента України багато хто з європейських імпортерів української продукції неофіційно попередив українську сторону про ймовірне тимчасове призупинення контрактів.

Так само компанії, що продають свою продукцію українській стороні, попередили про ймовірний перехід на 100% передоплату у випадку зміни влади. Крім того, проблеми можуть виникнути в українських виробників щодо квот експорту до ЄС та інших країн. Серед іншого, питання ускладнення експорту стосується українських агровиробників – зокрема, молочної галузі.

Народний депутат Ігор Лапін зазначає, що економіка воюючої країни – надто вразлива річ, щоб допускати якісь паузи у виконанні контрактів. Але поки вирішується питання, міняється чи не міняється президентська гілка влади, мій обов’язок як депутата – подбати про збереження добробуту громадян.

«До багатьох вже дійшли відомості – як чутки, як офіційні попередження, як інсайдерська інформація – що зовнішньоекономічна діяльність українських виробників буде призупинена чи як мінімум ускладнена до моменту, поки зарубіжні партнери не розберуться з тим, що в Україні буде надалі з владою і з загальним економічним та політичним курсом. Це не є чимось безпрецедентним – так часто буває. Це цілком нормальне явище, тим більше стосовно нестійкої економіки, котра 5 років дивом тримається на межі дефолту на тлі війни», – сказав Ігор Лапін.

«Ми можемо зрозуміти зарубіжних партнерів – вони хочуть гарантій і не хочуть проблем через наші внутрішні ймовірні проблеми. В дати їм потрібні гарантії, бодай на найближчий час, – цілком в наших силах. Я як депутат від Волині, мої колеги по депутатському корпусу – гадаю, ми знайдемо розуміння в Уряду. Сподіваюсь, профільні міністри та прем’єр підуть нам назустріч і ми разом зможемо виробити тактику хоча би на найближчі місяць-два», – вважає народний депутат.

«Зрештою, робота непроста, але не настільки масштабна – не дати вповільнитись економічним процесам під час перехідного періоду. Бо вибори – виборами, а державний бюджет мусить наповнюватись відповідно до затверджених планів. Адже бюджет – це також і зарплати державного сектору, і пенсії, і соцвиплати. Велика політика – наокремо, а безперервність торгівлі та виконання угод – наокремо», – зауважив парламентар.

Залишити відповідь