Дебати з Порошенком можуть стати кінцем шоу Зеленського, – німецькомовні ЗМІ

Політичні перипетії в Україні привернули увагу німецької преси передовсім своєю неординарністю. Дебати з Петром Порошенком можуть стати кінцем шоу Володимира Зеленського.

Про це пише інформаційне агентство 1 News, посилаючись на прогнози оглядачів німецькомовних ЗМІ.

Видання Spiegel Online констатує, що українців важко здивувати чимось після того, як екс-президент Грузії і колишній губернатор Одещини Михайло Саакашвілі стрибав дахами тікаючи від СБУ і після того, як раптом постав з мертвих нібито вбитий напередодні журналіст Аркадій Бабченко. Однак підготовка до теледебатів кандидатів на президентську посаду Петра Порошенка і Володимира Зеленського, які, немов боксери перед боєм, здавали аналізи крові, зазначають німецькі журналісти, перевершили всі попередні чудасії:

«Аналізи були у п’ятницю були топ-новиною в країні. Постає запитання, чи все це ще гідне президентських перегонів. Адже в Україні є багато питань, які дійсно варто обговорювати. У країні вже п’ять років триває війна на Донбасі проти підтримуваних Москвою бойовиків, країна досі шукає вихід з економічної халепи, Крим і надалі залишається під контролем Росії», – зазначає Spiegel Online.

На думку оглядачів видання, шоу – козир коміка Володимира Зеленського. Однак це ще не означає, що він зацікавлений у дебатах. «Дебати з досвідченим Порошенком становлять ризик для новачка Зеленського. Адже йому доведеться озвучувати конкретику з актуальних політичних питань, в прямому ефірі мірятися силами з президентом», – йдеться у статті Spiegel Online. Аналітик видання констатує, що Зеленському потрібні не дебати, в «сварка навколо них», пише «Німецька хвиля».

Газета Der Westen запитує, чи виправдані очікування, які пов’язують виборці Володимира Зеленського щодо боротьби з корупцією і щодо деолігархізації. «Ні, – відповідає німецький оглядач. – Адже самого Зеленського вважають маріонеткою олігарха Ігоря Коломойського. Мільярдер вже не один рік веде війну з президентом Порошенком. Для олігарха єврейського походження все може змінитися, якщо Зеленський стане президентом». Видання прогнозує, що комік зможе вийти переможцем в дебатах лише в тому разі, якщо він на них дасть вичерпні відповіді щодо зв’язків з Коломойським.

Мюнхенська газета Süddeutsche Zeitung зазначає, що «обом претендентам доведеться змінитися, якщо вони хочуть успішно керувати країною». «Для Порошенка успіх конкурента-коміка, який виглядає абсурдним, імовірно, став одкровенням щодо того, наскільки серйозним є становище. Але ж і Зеленський не зможе вивести країну із зубожіння лише за рахунок свого самовдоволення», – пише видання з Мюнхена.

Протистояння Володимира Зеленського і Петра Порошенка у другому турі президентських виборів в Україні аналізує і найбільша німецькомовна газета Швейцарії Neue Zürcher Zeitung. Видання також вказує на те, що попри значний відрив голосів у першому турі коміку ще зарано відкорковувати шампанське.

«Раз по раз розсмішити людей і дотепними жартами вказати на слабкі місця Порошенка, як він це намагався зробити і в день голосування, цього буде недостатньо. Зеленському треба доводити тим, хто проголосував за нього у першому турі виключно на знак протесту, і тим, хто у першому турі голосував за інших кандидатів, що він може бути і розсудливим державним діячем. Однак при цьому він ризикує втратити, з іншого боку, свою унікальну харизму актора-улюбленця і коміка. Що більше він ставатиме схожий на політиків, якими українці вже ситі по горло, тим менше він притягуватиме протестного виборця і водночас тим більш прийнятним він ставатиме для істеблішменту», – попереджає швейцарська газета.

Neue Zürcher Zeitung, так само як і інші видання, називає телевізійні дебати з Порошенком ризиком для Зеленського, який дотепер уникав і дебатів, і інтерв’ю. «Таким чином він не хотів відлякати своїх різношерстих виборців.

Додамо, що 8 квітня в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV Петро Порошенко заявив про готовність брати участь в дебатах і 14, і 19 квітня.

«Я точно буду на дебатах. Буду 14-го, буду 19-го і зроблю все можливе, що від мене залежить … Я буду, щоб у вас було право – ключове право демократії – голосувати після того, як ви отримаєте повну інформацію, а не тільки віртуальний сценарій, який написаний політтехнологами», – заявив він.

Нагадаємо, другий тур президентських виборів, в якому візьмуть участь Петро Порошенко та Володимир Зеленський, відбудеться 21 квітня, визначили в ЦВК. Також комісія затвердила текст виборчого бюлетеня на другий тур. Бюлетень буде сіро-блакитного кольору розміром 20 на 15 см.

Другому туру передуватиме традиційний «день тиші» напередодні. Результати голосування мають бути встановлені не пізніше 1 травня, а офіційно оприлюднені все в тих же газетах – ще за три дні.

Протягом 30 днів з моменту оприлюднення офіційних результатів має відбутись інавгурація – тож максимум 3 червня в Україні з’явиться новий (старий) президент.

Залишити відповідь