У селі на Волині прихильники РПЦ не пустили до церкви комісію, яка хотіла описати пам’ятку

У селі Сусваль Володимир-Волинського району прихильники РПЦ не пустили до храму представників спеціальної районної комісії, яка повинна була здійснити опис архітектурної пам’ятки.

Інцидент трапився 9-го квітня близько 10-ої години, інформує Волиньпост. 

Нагадаємо, що громада села Сусваль проводила декілька зборів, на яких вирішила перейти до ПЦУ, а потім приєдналася до ПЦУ офіційно.

Проте церковний конфлікт у Сусвалі ніяк не вщухне, оскільки прихильники РПЦ не хочуть віддавати церкву.

Про події ранку 9-го квітня розповів голова Оваднівської ОТГ Сергій Панасевич. За його словами, про приїзд делегації священику було повідомлено ще вчора. Проте зранку той повідомив, що захворів, тоді ключі голова попросив передати старості. Але коли разом з комісією приїхав до церкви, то побачив прихильників РПЦ, які не захотіли пускати нікого до храму.

“Приїхали працівники культури з району, хотіли зробити фотофіксацію архітектурної пам’ятки місцевого значення – церкви у селі Cусваль. Вчора повідомили священика. Я особисто повідомляв, повідомили поліцію. Ми пришли, а вони назбирали прихильників і не пустили в церкву. Було багато людей з однієї і другої сторони, загалом близько 80 чоловік. Ми поспілкувалися і поїхали. Зараз складають акта, що комісію не пустили до церкви”, – розповів Сергій Панасевич.

Залишити відповідь