Супрун порадила, як “пережити вибори” на дільницях

Напередодні виборів президента України в.о. глави МОЗ Уляна Супрун оприлюднила поради членами виборчкомів та спостерігачам, які працюватимуть під час проведення голосування.

На своїй сторінці у Facebook Супрун зазначила, що поради “допоможуть витримати добу, в якій мало сну, свіжого повітря та руху, зате багато людей і значна потреба в концентрації уваги”.

Візьміть їжу. Замовити піцу  –  не варіант. У день виборів стануть в пригоді яблука, банани, курага, чорнослив та мандарини. Але лише вуглеводами не обійтися, врятувати вас може білкова їжа: омлет, горіхи, сир, м’ясо.  Пийте воду. Орієнтуйтеся на 3 літри для однієї людини, без урахування чаю та кави. Візьміть зубну щітку та пасту. Можливо, відчуття чистих зубів і доглянутості допоможе вам почуватися “свіжіше” чи стане на заваді некорисним перекусам”, – зазначає очільниця МОЗ.

Також Супрун радить мити руки.

“Контакт із бюлетенями та великою кількістю людей лишають на руках бруд, бактерій і віруси, а знервованість і багато кави роблять долоні пітливими. Антибактеріальні спреї і серветки не очищують нормально руки, а у фільтрах сушарок для рук може бути повно бактерій. Візьміть сухі та вологі серветкиРобіть присідання чи вставайте і розтягуйтеся час від часу, аби запобігти застою крові у венах і болю в попереку”, – радить вона.

Окрім того в.о. глави МОЗ вважає за потрібне провітрювати дільницю.

“Відчиняйте вікна повністю, коли провітрюєте, і зачиняйте їх згодом. Це найефективніший спосіб. Ходіть, а не стійтеВізьміть аптечку.  Майте змінний і теплий одяг. Привітайтеся з колегами за руку – рукостискання викликає виділення нейромедіатору окситоцину, який допоможе вам відчути один до одного довіру”, – зазначає Супрун.

Залишити відповідь