Що заважає декомунізувати луцький меморіал

Для проведення декомунізаційних робіт на меморіальному комплексі Вічної слави у Луцьку потрібні дозвільні та проектні документи.

Про це йдеться у висновках, які надали юридичний департамент та департамент містобудування та архітектури Луцькради, інформує ІА Конкурент.

Таку інформацію 26 березня повідомив голова комісії постійної комісії Луцької міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією, депутатської діяльності, етики та регламенту Микола Федік.

Він зазначив, що необхідно замовляти проектно-кошторисну документацію, робити проект та опісля мати орієнтувальні цифри, скільки можуть коштувати ці роботи.

Разом з тим, ще немає чіткого визначення, які саме компоненти меморіалу підпадають під декомунізацію.

«Там є певні недопустимі речі. Приїжджають люди з Інституту національної пам’яті та вказують на те, що в Луцьку є певні ордена Сталіна, тих людей, які знищували українців. Тож цей процес потрібно пришвидшити», – зазначив депутат Федік.

Разом з тим, згідно з листом юридичного департаменту передбачено, що будь-яке ведення робіт на меморіалі, потрібно проводити з письмового дозволу Міністерства культури України.

Тож планують звернутися до Міністерства листом, аби готувати відповідні проекти рішення, щоб забезпечити дотримання закону про декомунізацію.

Залишити відповідь