Ми пішли на фронт не за владу, а за своє майбутнє, за Україну – Ігор Лапін (фото)

В Україні 14 березня відзначається День українського добровольця. Його встановлено рішенням Верховної Ради від 17 січня 2017 року з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.
Ця дата вибрана не випадково: саме 14 березня 2014 року прямо з Майдану перші добровольці вирушили на тренувальну базу у Нових Петрівцях, що під Києвом. Саме добровольчі батальойони, прийнявши на себе перший удар, дали можливість провести мобілізацію, підготувати та озброїти армію.
Народний депутат Ігор Лапін, який у 2014 році пішов добровольцем на фронт та був командиром 2-ї штурмової роти “Захід” батальйону “Айдар”, вважає, що саме українські добровольці 2014 року взяли на себе відповідальність за те, щоб наша держава й далі існувала.
“Гадаю, людям варто весь час нагадувати: ми пішли на фронт не за владу, не за якусь партію чи політика – а за своїх дітей, своє місто, свою роботу, своє майбутнє. Бо надто успішно кремлівська пропаганда сіє в головах українців самовбивчі установки – що війна несправжня, її “вигадала влада”, що воювати не треба, добровольцями йдуть тільки дурні, а розумні “цю владу” не захищатимуть”, – сказав Ігор Лапін.
“Спитайте будь-кого в окопах сьогодні, спитайте тих, хто пішов воювати в шльопанцях навесні 2014-го – чи вони йшли захищати котрусь владу? Чи вони воювали і воюють за президента чи уряд, чи ще когось? На вас подивляться як на дуже немудру людину – такі дурниці питати. Бо кожен йшов воювати з загарбником і катом за своє, власне – за своїх дітей, за свою хату і мирне небо над нею. Політики не цікавлять нікого з неголених хлопців на передку – про політиків люблять розповідати ті, що ніколи не залишали мирний тил”, – зазначив парламентар.

Залишити відповідь