Книжковий Арсенал визнали найкращим літературним фестивалем у світі

Київський фестиваль “Книжковий Арсенал” отримав нагороду Лондонського книжкового ярмарку в номінації “літературний фестиваль”. Церемонія вручення міжнародної премії International Excellence Awards 2019 відбулася 12 березня у виставковому центрі “Олімпія” в Лондоні, пише Gazeta.ua.

Журі конкурсу відзначило мультидисциплінарність Книжкового Арсеналу: коли взаємодіють різні види мистецтв і перетинаються фахові середовища, але водночас книга залишається в центрі уваги.

“Це об’єктивна оцінка міжнародних експертів, і це справді дуже несподівано для нас, – каже координаторка Книжкового Арсеналу Оксана Хмельовська. – У світі тисячі літературних фестивалів, книжкових виставок. Та у нашому фестивалі є щось особливе. Неймовірна атмосфера й естетичне переживання. Література, яка поєднується із мистецтвом. Тепер, сподіваємось, до нас ще охочіше їхатимуть міжнародні гості, лауреати різних премій, літагенти й іноземні видавці. Українську літературу перекладатимуть, а українських письменників так само запрошуватимуть на інші фестивалі світу”.

“Ця перемога – передовсім визнання команди Мистецького арсеналу, – говорить генеральна директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта. – Тут кожен підрозділ вкладає масу сил у те, аби Книжковий Арсенал був справді тим прекрасним фестивалем, що поєднує мистецтва і не випускає книгу з фокусу уваги”.

International Excellence Awards – це міжнародна премія, заснована Лондонським книжковим ярмарком та Британською асоціацією видавців. Має на меті продемонструвати світові досягнення й інновації видавничої справи. Номінацію “літературний фестиваль” вручають щороку з 2016-го. Цьогоріч за цю нагороду також змагалися Міжнародний літературний фестиваль в Утрехті, Нідерланди, та Міжнародний літературний фестиваль у Макасарі, Індонезія. У попередні роки перемагали фестивалі з Бразилії, Індії та Малайзії.

48-й Лондонський книжковий ярмарок проходить з 12 до 14 березня у столиці Великої Британії. Цього року Україна вперше відкрила національний стенд на заході.

Дев’ятий міжнародний фестиваль “Книжковий Арсенал” відбудеться 22-26 травня в київському Мистецькому арсеналі. Тема – співжиття, спільне буття на основі цінностей і домовленостей.

Залишити відповідь