
Опитування, проведені в Росії і Україні “Левада-центром” і КМІС, зафіксували, що кількість українців, які добре ставляться до Росії, перевищила половину від опитаних.
Про це йдеться в статті журналіста Віталія Портнікова, яке опубліковане на espreso.tv.
Згідно дослідження, якщо ще в грудні минулого року таких друзів країни-агресора в Україні було 48 відсотків, так сьогодні вже 57. Ще більше українців позитивно ставляться до “простих росіян” – 77 відсотків, цей показник всього за кілька місяців виріс на десять відсотків.
У режиму Володимира Путіна в Україні прихильників – 13 відсотків. Про війну велика частина наших співвітчизників вважає за краще не замислюватися, тим більше, що війна переходить у класичний заморожений конфлікт. І варто Путіну припинити стріляти на кордоні, як кількість друзів Росії і шанувальників його режиму в Україні зросте ще на 10-15 відсотків. Крім того, не варто скидати з рахунків і дестабілізуючу діяльність проросійських телеканалів, і президентську передвиборчу кампанію.
Так, Портніков переконаний, що в Україні діє прихований колабораціонізм і в разі його перемоги нові Майдани, внутрішні конфлікти і війни з Росією нам забезпечені. І страждати від цього, у першу чергу, будуть мешканці саме тих регіонів країни, які досі не можуть зробити висновків про ймовірні наслідки прихованого колабораціонізму.
Народний депутат Ігор Лапін переконаний, що потрібно працювати на випередження і вже необхідно випрацьовувати механізм для громадян, які пішли на співпрацю з окупантом.
Парламентарем ще в квітні 2017 року було подано до Верховної Ради законопроект «Про заборону колабораціоніму», що передбачає введення кримінальної відповідальності за співпрацю з окупаційною владою у Криму та на Донбасі. Таким чином, до відповідальності можна буде притягти осіб, які співпрацювали із терористами, та дії яких не підпадають під кваліфікацію державної зради.
«Якщо людина співпрацює з російською окупаційною владою, вона має відповідати за свої дії. Якщо мешканці тих територій співпрацюють з ворогом, сподіватись на те, що вони будуть боротися за цілісність країни і спонукати їх до патріотизму не варто. Люди вільні за своєю суттю і в них є вибір. Бути патріотом чи колаборантом, воювати за Україну чи співпрацювати в органах представницької чи виконавчої окупаційної “влади”», – вважає Лапін.